Sparingowo: Stelio DeRocco już poprowadził MKS do wygranej!

Za Stelio DeRocco pierwsze spotkanie w roli szkoleniowca MKS-u Będzin. Wprawdzie był to mecz kontrolny i na debiut w oficjalnym pojedynku musi jeszcze poczekać, lecz faktem jest, że zespół z nowym trenerem odniósł wygraną.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Będzinianie rozegrali dwa sparingi z AZS-em Częstochowa. Pierwszy odbył się w Sosnowcu w środę 6 stycznia i zakończył się remisem 2:2. Tamto spotkanie Stelio DeRocco obserwował z boku, swój zespół poprowadził dopiero w rewanżowym starciu.

Drugi sparing był dla Zagłębiaków bardziej udany. W Częstochowie udało im się odnieść zwycięstwo w stosunku 3:1. Był to pierwszy triumf MKS-u pod wodzą DeRocco, choć nie w oficjalnym meczu.

Ponadto był to ostatni sparing MKS-u Będzin. Po długiej przerwie w walce o mistrzostwo kraju spowodowanej przerwą świąteczną oraz turniejem kwalifikacyjnym do IO mężczyzn w Berlinie, siatkarze wrócą na parkiety PlusLigi. W ramach najbliższej kolejki będzinianie będą podejmować Lotos Trefl Gdańsk. Mecz został zaplanowany na środę 13 stycznia i rozpocznie się o godzinie 19.

AZS Częstochowa - MKS Będzin 1:3 (22:25, 17:25, 25:20, 23:25)

MKS: Laane (10), Gaca (1), Oczko (3), Warda (5), Piotrowski (11), Peszko (3), Kaczmarek (libero) oraz Schamlewski (5), Pawlińki (9), Baczkała (4), Żuk (8), Kamiński (15), Stysiał (libero).