Kw. do IO: Problemy od pierwszego meczu w Ankarze

Siatkarki Holandii i Niemiec zainaugurowały europejskie kwalifikacje do IO w Rio de Janeiro. Mecz zakończył się niespodziewanym triumfem 2:3 naszych zachodnich sąsiadek, a sporo kontrowersji wzbudził system challenge.

Szymon Łożyński
Do połowy trzeciego seta trenerzy obu drużyn w ogóle nie mogli sprawdzać decyzji sędziowskich, bowiem wideoweryfikacja nie działała.

Poniedziałkowe problemy z systemem challenge nie są osamotnione. W ostatnich latach, w turniejach pod egidą CEV-u możliwości sprawdzania arbitrów albo nie ma wcale, albo jest ona na bardzo niskim poziomie.

Ostatecznie, w starciu Holenderek i Niemek udało się przywrócić wideoweryfikację, a o pierwsze sprawdzenie poprosił Giovanni Guidetti tuż przed drugą przerwą techniczną w trzeciej odsłonie widowiska.

W poniedziałek bój o IO rozpoczną także Polki, które na swoją inaugurację turnieju zmierzą się z Rosjankami.