Liga turecka: Salihli Skowrońskiej bezsilne w starciu z Eczacibasi

W 10. kolejce tureckiej ekstraklasy kobiet, niemal wszystkie gospodynie meczów solidarnie odniosły zwycięstwa. Oznacza to, że Fenerbahce Skorupy po raz kolejny zgarnęło komplet punktów, natomiast Salihli Skowrońskiej zaznało gorycz porażki.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała

10. kolejka ligi tureckiej kobiet przebiegła bez większych emocji. W każdym ze spotkań zwycięstwo odniosła drużyna, która od samego początku była stawiana w roli faworyta. Serię spotkań otworzył mecz Fenerbahce Grundig Stambuł z Bursą BBSK.

Podopieczne Marcello Abbondanzy bezproblemowo odprawiły rywalki w trzech setach, a pozwoliła im na to pasywna gra blokiem dająca możliwość do kontr, w których "Żółte Anioły" były bezbłędne.

Katarzyna Skorupa rozegrała całe spotkanie, do znudzenia wykorzystując prawe skrzydło. Tam rządziła Brankica Mihajlović. Serbka była kluczową postacią meczu, zdobyła dla swojej drużyny 18 punktów.

Fenerbahce Grundig Stambuł - Bursa BBSK 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

Fenerbahce: Babat (6), Skorupa, Bosetti (7), Ercan (6), Erdem (12), Mihajlović (18),  Karadayi (libero) oraz Dilik, Uslupehlivan (2), Avci.

Bursa: Da Silva (12), Guler (4), Dirickx, Dal Gozde (2), Soroglu (4), Nikolić (9), Kayacan (libero) oraz Sarioglu (libero), Kathleen (3), Hatipoglu (1), Ilyasoglu (1), Aydinogullari (1)

Z kolei w meczu kończącym kolejkę drużyna Elżbiety Skowrońskiej Salihli Belediyespor zmierzyła się ze stołeczną ekipą Eczacibasi Vitra Stambuł. Bez niespodzianki w trzech setach triumfowały faworyzowane gospodynie potyczki.

Ubiegłoroczne zdobywczynie złotego medalu Ligi Mistrzyń, górowały nad "polskim" zespołem w każdym elemencie sztuki siatkarskiej. Swoją grę ustawiły zagrywką, która mimo bezpośrednich punktów, przez dwa sety kompletnie wykluczyła ofensywę Salihli z gry na siatce. W trzeciej odsłonie podopieczne trenera Iltera poprawiły skuteczność w ataku co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku. Pozwoliło im to na nawiązanie walki z gospodyniami. Ostatecznie mimo obronieniu czterech piłek setowych, po ataku Tijany Bosković musiały uznać wyższość Eczacibasi.

Choć polska przyjmująca była najsolidniejszą zawodniczką swojego zespołu, nie może uznać potyczki do udanych. Łącznie zdobyła 9 oczek, wszystkie kończącym atakiem. Utrzymywała 36 proc. skuteczność, z kolei przyjmowała z 48 procentem.

Eczacibasi Vitra Stambuł - Salihli Belediyespor 3:0 (25:15, 25:14, 25:23)

Eczacibasi: Bosković (23), Kreklow (1), Arisan (6), Kilicli (7), Larson (12), Demir (9), K. Kuzubasioglu (libero)oraz Poljak.

Salihli: Skowrońska (9), Radulović (1), Bjelica (8), Gunseren (9), Sinanoglu (3), Gonulkirmaz (5), Ersari (libero) oraz Izbilir (libero), Ates.

Wyniki pozostałych meczów 10. kolejki:

VakifBank Stambuł - Çanakkale Belediyesi 3:0 (28:26, 25:19, 25:17) Halkbank - Galatasaray Daikin Stambuł 0:3 (14:25, 22:25, 21:25) Nilufer - Saryier 3:1 (20:25, 25:16, 25:16, 25:16) Imperial Hastanesi Idman Ocagi - Ilbank 3:2 (25:15, 25:15, 20:25, 21:25, 15:7)