Liga Mistrzyń, gr. A: Lokomotiw Baku nie dał szans Allianz MTV Stuttgart

Niewiele ponad godzinę trwało spotkanie trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń w Baku pomiędzy tamtejszym Lokomotiwem a Allianz MTV Stuttgart. Niemiecka drużyna po raz kolejny nie wygrała choćby seta.

Wiktor Gumiński
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

Siatkarki ze Stuttgartu nie miały w stolicy Azerbejdżanu absolutnie nic do powiedzenia. W starciu przeciwko Lokomotiwowi zaprezentowały się jeszcze słabiej niż w dwóch poprzednich meczach Ligi Mistrzyń, kiedy to uległy 0:3 Azerrailowi Baku oraz Dynamu Kazań.

Tym razem Allianz MTV w żadnej z odsłon nie ugrał choćby 20 punktów, kończąc całe zawody z dorobkiem zaledwie 53 "małych oczek". Losy wszystkich setów za każdym razem były właściwie rozstrzygnięte już podczas drugich przerw technicznych, na których to zawodniczki Lokomotiwu wygrywały kolejno 16:11, 16:11 i 16:8.

Gospodynie znacząco przeważały nad niemieckimi rywalkami przede wszystkim w ataku (53 do 33 procent skuteczności). Znakomite zawody rozegrała atakująca azerskiego zespołu Aneta Havlickova, która zdobyła aż 20 punktów (15 atakiem, 2 blokiem, 3 zagrywką), przy skuteczności w ofensywie wynoszącej 58 procent.

Po drugiej stronie, siły ognia na siatce kompletnie nie zaprezentowały natomiast dwie skrzydłowe, które rozpoczęły pojedynek w wyjściowym ustawieniu - atakująca Kaja Grobelna (1/11 - 9 proc.) i Michaela Mlejnkova (2/13 - 15 proc.).

Zawodniczki z Baku zaprezentowały się także wyraźnie korzystniej od przeciwniczek w bloku, zdobywając tym elementem 12 punktów. Przyjezdne zablokowały z kolei ich uderzenia 7 razy.

Wygrana pozwoliła Lokomotiwowi awansować na 2. miejsce w tabeli grupy A, zaś Allianz MTV pozostał na ostatniej lokacie.

Lokomotiw Baku - Allianz MTV Stuttgart 3:0 (25:18, 25:17, 25:18)

Lokomotiw: Cutura (12), Havlickova (20), Cemberci Kirdar (5), Crncević (8), Pencova (9), Kauffeldt (6), Castillo (libero) oraz Danielson

Allianz: Tomazela Pissinato (7), Nichol (6), Renkema (7), Grobelna (2), Lindow (6), Mlejnkova (2), Thomsen (libero) oraz Wlk (4), Stoltenborg (1), Van Daelen (5)