Akcja z obroną głową Nicolasa Marechala najlepsza w 2. kolejce Ligi Mistrzów według CEV (wideo)

Tradycyjnie poza szóstką kolejki, CEV wybrała pięć najlepszych akcji minionej serii spotkań Ligi Mistrzów. Na czele zestawienia znalazła się wymiana z meczu PGE Skry Bełchatów z Cucine Lube Civitanova.

Krzysztof Sędzicki

W drugim secie środowego spotkania w Atlas Arenie przy stanie 10:8 atakujący z prawego skrzydła Mariusz Wlazły został zablokowany, ale odpowiednio w asekuracji ustawiony był Nicolas Marechal. Piłka dość mocno uderzyła Francuza w głowę, ale dzięki temu (także z pomocą siatki) udało się bełchatowianom wybronić tę akcję i później wyprowadzić kontratak. Punkt przypadł gospodarzom po udanym ataku z przechodzącej piłki Facundo Conte.

Wśród pięciu najlepszych akcji tego tygodnia znalazły się także fantastyczne obrony zawodników Arkasu Izmir oraz PAOK-u Saloniki. Na trzecie miejsce wybrano serię bloków w spotkaniu Zenitu Kazań z Budvanską Rivijerą Budva, zaś na drugiej pozycji sklasyfikowano zaciętą wymianę z drugiego seta meczu pomiędzy Biełogorie Biełgorod a Berlin Recycling Volleys.