AZS Częstochowa pokonał BBTS Bielsko-Biała

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłki do siatkówki
/ Piłki do siatkówki

W rozegranym w środę meczu sparingowym AZS Częstochowa pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:1. Dla bielszczan było to ostatnie kontrolne spotkanie przed startem rozgrywek ligowych.

Nowy sezon PlusLigi zainaugurowany zostanie 30 października. Zawodnikom pozostało już tylko kilka dni na szlifowanie formy, a trenerom ostatnie sparingi na przetestowanie założeń taktycznych. W środę AZS Częstochowa rozegrał pierwszy mecz kontrolny w swoim optymalnym składzie. W drużynie zadebiutował Matej Patak, który do niedawna przebywał wraz z reprezentacją Słowacji na mistrzostwach Europy. Z kolei w ekipie BBTS-u po raz pierwszy w pełnym wymiarze wystąpił Bartłomiej Neroj.

Towarzyskie spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Częstochowy, którzy w pierwszym secie wygrali czterema punktami. Najciekawsza była druga partia. W niej gra długo toczyła się na przewagi, a mimo sparingowego charakteru pojedynku żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Ostatecznie AZS wygrał tę odsłonę 33:31.

BBTS Bielsko-Biała najlepiej zagrał w trzecim secie, który zakończył się zwycięstwem ekipy z Podbeskidzia 25:21. W czwartej odsłonie ponownie lepsi byli Akademicy, którzy zanotowali kolejne zwycięstwo w meczu kontrolnym nad rywalem z PlusLigi. Wcześniej pokonali MKS Będzin, Jastrzębski Węgiel i PGE Skrę Bełchatów.

Dla bielszczan było to ostatnie sparingowe spotkanie w okresie przygotowawczym. Z kolei częstochowianie wezmą jeszcze udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia.

AZS Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:21, 33:31, 21:25, 25:22)