PŚ: Niezaprzeczalny lider Wenezuelczyków

Reprezentacja Wenezueli odniosła pierwsze zwycięstwo podczas tegorocznych rozgrywek Pucharu Świata. Czołową postacią tego zespołu był nie kto inny, jak Kervin Pinerua.

Zarówno Tunezyjczycy, jak i Wenezuelczycy są jednymi z najsłabszych drużyn w Pucharze Świata siatkarzy. Obie reprezentacje sąsiadowały ze sobą w tabeli, a przed bezpośrednim pojedynkiem legitymowały się takim samym bilansem meczów: zero zwycięstw, trzy porażki.

Gdy wydawało się, że Tunezyjczycy zdołają wygrać 3:1, to w końcówce czwartego seta popełnili błędy własne, które ostatecznie kosztowały ich bardzo dużo. Wenezuelczycy poczuli wtedy swoją szansę, co dodało im wiatru w żagle, dzięki czemu po emocjonującej batalii zwyciężyli w tie-breaku.

Najlepszym siatkarzem meczu został wybrany Kervin Pinerua, który był najlepszym punktującym reprezentacji Wenezueli (20 pkt). Skończył 19 z 40 piłek w ataku, a w bloku zdobył jeden punkt. W dążeniu do wygranej dzielnie wspierali go Maximo Montoya (18 pkt) oraz Willnar Rives (17 pkt).

Z kolei w szeregach Tunezyjczyków najlepszy był Hamza Nagga, który dał bardzo dobrą zmianę, podnosząc jakość gry swojego zespołu. Począwszy od trzeciego seta znajdował się w wyjściowym składzie, ostatecznie zdobył 21 punktów. Na skrzydle wspierał go Mohamed Ali Ben Othmen Miladi (18 pkt).