LE: Blokiem i zagrywką rozmontowali rywali - statystyki Polaków po II meczu z Danią

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski siatkarzy prowadzona przez Andrzeja Kowala po raz drugi pokonała Duńczyków w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Tym razem o zwycięstwie zdecydował blok i serwis.

Dobra postawa rozgrywających, którzy skutecznie gubili blok rywali oraz efektywna zagrywka, to elementy, które zdecydowały o wygranej Biało-Czerwonych w niedzielnym meczu z Duńczykami. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Kowala w rozgrywkach Ligi Europejskiej. [ad=rectangle] W porównaniu z pierwszym spotkaniem, oba zespoły poprawiły się nieco w polu zagrywki. Z lepszym skutkiem serwowali jednak Polacy, wśród których w tym elemencie wyróżniali się Wojciech Ferens i Michał Kędzierski. Obaj zapisali na swoim koncie dwa punkty zdobyte bezpośrednio. Serię udanych zagrań kilkakrotnie zaliczył też Dawid Dryja, spotkanie zakończył jednak tylko z jednym asem serwisowym. Podobnie jak gospodarze, którzy honorową zdobycz zawdzięczają Rasmusowi Nielsenowi. Niestety po stronie naszego zespołu sporo było także błędów. Najwięcej popełnili ich Wojciech Ferens (4), Bartłomiej Grzechnik i Adrian Buchowski po 3.

Obok zagrywki, mocnym punktem naszej ekipy był blok, którym wywalczyliśmy 11 oczek, podczas gdy rywale tylko jedno. W tym wypadku prym wiódł Bartłomiej Grzechnik, który czterokrotnie zatrzymywał rywali. Tyle samo oczek co młody środkowy, wywalczyli w sumie Adrian Buchowski i Michał Filip, zdobywając solidarnie po 2 oczka. W ekipie gospodarzy, tylko Rune Huss zdołał zapisać na swoim koncie jakąkolwiek zdobycz.

Indywidualnie najlepszym graczem w ekipie Andrzeja Kowala był Michał Filip, zdobywca 12 punktów. Jeden mniej zapisał na swoim koncie Adrian Buchowski. Kolejne miejsca zajęli Bartłomiej Grzechnik i Dawid Dryja, zdobywcy 8 punktów. Po stronie gospodarzy najlepiej spisali się Steen Sorensen (7) i Rasmus Nielsen 6 oczek.

Dania Element Polska
1Asy serwisowe7
8Błędy przy zagrywce14
47Przyjęcie dokładne (proc.)57
17Przyjęcie perfekcyjne (proc.)16
34Skuteczność w ataku (proc.)51
10Błędy w ataku8
1Bloki11
21Błędy własne23
Źródło artykułu:
Komentarze (0)