LŚ, gr. D: Japończycy lepsi od Koreańczyków

W meczu grupy D Ligi Światowej reprezentacja Japonii pokonała na wyjeździe Koreę Południową 3:1. Dla ekipy z Kraju Kwitnącej Wiśni było to drugie zwycięstwo w obecnej edycji.

Łukasz Witczyk
Japończycy odnieśli pewne zwycięstwo, a nad Koreańczykami dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zwycięzcy tego spotkania zdobyli więcej punktów od rywali atakiem (61:55), blokiem (7:4), a także bezpośrednio z zagrywki (5:3). Reprezentacja Japonii z gospodarzami problemy miała tylko w drugim secie.
W pierwszej partii goście wygrali do 20, a Koreańczycy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. To zmieniło się w drugim secie, kiedy to gospodarze wykorzystali słabszą grę Japończyków i tym razem to oni triumfowali 25:20, dzięki czemu doprowadzili do wyrównania.

Jednak w dwóch kolejnych odsłonach przyjezdni nie dali reprezentacji Korei Południowej żadnych szans. Gospodarze starali się walczyć, ale mieli zbyt mało atutów, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Japończycy oddali rywalom kolejno 21 i 19 punktów i mogli cieszyć się z zasłużonego triumfu. Największy wkład w zwycięstwo mieli Masahiro Yanagida (21 punktów) i Kunihiro Shimizu, który zdobył 20 "oczek". W ekipie z Korei Południowej pod tym względem najlepszy był Jae-Duck Seo - 17 punktów.

Korea Południowa - Japonia 1:3 (20:25, 25:20, 21:25, 19:25)

Korea Południowa: Myung-Geun Song (16), Jae-Duck Seo (17), Yung-Suk Shin (12), Min-Ho Choi (3), Min-Gyu Lee (2), Seung-Suk Kwak (8), Minsu Jeong (libero) oraz Hong-Suk Choi (3), Hui-Chae Song, Tae-Hwan Ji (1), Kwang-Woo You, Sang-Ha Park.

Japonia: Masahiro Yanagida (21), Kunihiro Shimizu (20), Yoshifumi Suzuki (9), Hiroaki Asano (8), Akihiro Yamauchi (4), Hideomi Fukatsu (2), Takeshi Nagano (libero) oraz Akihiro Fukatsu, Masashi Kuriyama (7), Yuta Matsuoka, Takashi Dekita (2), Yasunari Kodama.