Liga turecka: Canakkale Skowrońskiej zwycięża za trzy punkty

W 21. kolejce ligi tureckiej zespół Elżbiety Skowrońskiej, Çanakkale Belediyesi jako jedyny odniósł zwycięstwo we własnej hali. W pozostałych spotkaniach solidarnie wygrywały przyjezdne.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej tureckiej ekstraklasy, "polskiemu" zespołowi Canakkale Belediyesi przyszło zmierzyć się we własnej hali z ostatnim w tabeli Yesilyurtem Stambuł.
Zgodnie z planem, zawodniczki prowadzone przez Uzeyira Ozduraka odniosły zwycięstwo za trzy punkty. Jednak nie obyło się bez problemów. Pewne wygrane w pierwszym i drugim secie spowodowały rozluźnienie gospodyń w trzecim. Siatkarki Canakkale pogrążyły błędy własne, które w głównej mierzy przyczyniły się do wygrania partii przez rywalki (25:23). W kolejnej odsłonie "polski" zespół wrócił do swojej dobrej, stanowczej gry sprzed trzeciego seta i zakończył wymianę do 13, tym samym zamykając rywalizację w czterech setach.

Spotkanie z Yesilyurtem było średnie w wykonaniu Elżbiety Skowrońskiej. Polska przyjmująca zdobyła 12 punktów - 10 kończącym atakiem (33 proc.), 1 blokiem oraz 1 asem. Przyjmowała 11 razy, popełniając przy tym 2 błędy, co w końcowym rozrachunku dało 36 proc. poprawnego przyjęcia.

Çanakkale Belediyesi - Yesilyurt Stambuł 3:1 (25:18, 25:14, 23:25, 25:13)

Canakkale: Lamas (4), Matiasovska (21), Korkut (11), Uygur (16), Skowrońska (12), Aktas (9), Akoz (libero) oraz Uygurtas

Yesilyurt: Bredis (2), Hocaoglu (12), Erdem (14), Topaloglu (5), Sahin (8), Zent (7), Vural (libero) oraz Kasapoglu

Wyniki pozostałych spotkań 21. kolejki:

Besiktas Stambuł - Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (27:29, 21:25, 16:25) Galatasaray Daikin Stambuł - Fenerbahce Grundig Stambuł 1:3 (25:23, 22:25, 18:25, 13:25) Idman Ocagi - Eczacibasi Vitra Stambuł 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25) Sariyer - Ilbank 2:3 (25:17, 22:25, 24:26, 25:17, 9:15) Nilufer - Bursa BBK 2:3 (25:20, 22:25, 25:16, 19:25, 10:15)