Liga włoska: Milena Radecka tym razem lepsza od Joanny Wołosz

Foppapedretti Bergamo zemściło się na Motylach z Busto Arsizio za porażkę w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Poza tym swoje mecze wygrały Berenika Tomsia i Katarzyna Skorupa.

Michał Kaczmarczyk

Zespół Bereniki Tomsi zdobył cenne trzy punkty w starciu z ekipą ze Scandicci, choć start spotkania nie zwiastował tego, że potoczy się ono na korzyść kadry Leonardo Barbieriego. Przyjezdne dzięki świetnej postawie Teresy Vanzourovej triumfowały w pierwszym secie, natomiast w kolejnych partiach na miano bohaterki sobotniego starcia zapracowała Maren Brinker. Niemiecka przyjmująca rozegrała swoje najlepsze spotkanie w dotychczasowej części sezonu, notując aż 27 punktów (48 proc. skuteczności, 4 bloki i asy serwisowe), poza tym nie zawiodła w przyjęciu zagrywki. Do tego wyróżniła się Simona Gioli, która punktowała 17 razy, w tym pięciokrotnie blokiem.

Polska atakująca tym razem nieco męczyła się w ataku i nie była tak skuteczna jak we wcześniejszych meczach. W czterech setach zgromadziła 12 "oczek" przy skuteczności 35 procent w ofensywie.

Metalleghe Sanitars Montichiari - Savino Del Bene Scandicci 3:1 (21:25, 25:17, 25:19, 25:17)

Montichiari: Dalia, Brinker, Tomsia, Olivotto, Vindevoghel, Gioli, Carocci (libero) oraz Alerti, Saccomani, Serena

Scandicci: Stufi, Garzaro, Lipicer-Samec, Usić-Jogunica, Vanzurova, Vincourova, Ruzzini (libero) oraz Perinelli, Muresan, Scacchetti, Menghi

Pierwsza konfrontacja "polskich" drużyn z Busto Arsizio i Bergamo w tym sezonie zakończyła się w pięciu setach na korzyść Motyli, tym razem rossoblu wykorzystały okazję do rewanżu. Spotkanie w PalaYamamay dostarczyło wielu wrażeń, gdyż wynik każdego seta rozstrzygał się dopiero po 20. punkcie i wyrównanej walce w decydujących fragmentach partii. Drużyna Mileny Radeckiej (1 punkt) zawdzięcza cenny komplet punktów fenomenalnie dysponowanej Celeste Plak (21 pkt., 53 proc. skuteczności), niemal bezbłędnej w najważniejszych akcjach. Natomiast Joanna Wołosz nie mogła tym razem liczyć na Valentinę Diouf, która w całym spotkaniu atakowała na poziomie zaledwie 34 procent. Wsparcie najskuteczniejszej z drużyny Yamamay Rebecci Perry (14 pkt.) nie wystarczyło do przełamania naporu rywala.

Unendo Yamamay Busto Arsizio - Foppapedretti Bergamo 0:3 (25:27, 23:25, 22:25)

Busto Arsizio: Ljubuszkina, Marcon, Diouf, Wołosz, Havelkova, Pisani, Leonardi (libero) oraz Rania, Michel, Perry

Bergamo: Loda, Paggi, Blagojević, Melandri, Radecka, Plak, Merlo (libero) oraz Mori, Sylla

Wynik rywalizacji trzeciego zespołu tabeli Serie A1 z jej zdecydowanym outsiderem był łatwy do przewidzenia. Klęska przeżywającego poważne problemy finansowe i organizacyjne klubu z Urbino była tym większa, że w drugiej partii zespół Jana de Brandta zdobył zaledwie 8 punktów! Na wyróżnienie zasługiwała postawa obu przyjmujących ekipy z Casalmaggiore, Alessi Gennari i Valentiny Tirozzi, które zdobyły po 15 "oczek". Katarzyna Skorupa zakończyła mecz z dorobkiem 2 punktów.

Pomi Casalmaggiore - Zeta System Urbino Volley 3:0 (25:17, 25:8, 25:16)

Casalmaggiore: Ortolani, Skorupa, Gennari, Gibbemeyer, Stevanović, Tirozzi, Sirressi (libero) oraz Bianchini, Quiligotti, Agrifoglio, Klimovich

Urbino: Agostinetto, Fresco, Santini, Lestini, Walker, Leggs, Bruno (libero) oraz Zecchin, Giacomel