Superliga: Seria zwycięstw Zenitu Kazań! Hit kolejki dla mistrza Rosji

W 22. kolejce rosyjskiej Superligi mistrzowie Rosji w czterosetowym meczu, wygrali z osłabioną ekipą Lokomotiwu Nowosybirsk.

Dorota Mleczak

Mecz pomiędzy Zenitem Kazań a Lokomotiwem Nowosybirsk rozpoczął się od skutecznej gry przyjezdnych, którzy do stolicy Tatarstanu przyjechali bez chorego Aleksandra Butko. Do drugiej przerwy technicznej minimalne, dwupunktowe prowadzenie mieli podopieczni Andrieja Woronkowa. Gospodarze mimo dobrej gry Wilfredo Leona nie byli w stanie odrobić strat i przegrali pierwszą partię 22:25.

W drugiej odsłonie meczu ekipa Władimira Alekny od początku popełniała za dużo błędów w zagrywce oraz obronie. Wszystko wskazywało na to, że siatkarze z Nowosybirska przywiozą przynajmniej jeden punkt z tego spotkania. Jednak od stanu 20:16 gra przyjezdnych zacięła się, a w polu zagrywki koncertowo zagrał Nikołaj Apalikow. Seria mocnych serwisów kapitana Zenitu pozwoliła na wygranie seta.

Kolejna partia, to gra punkt za punkt. Do pierwszej przerwy technicznej obydwie drużyny bardzo dobrze prezentowały się w ataku. Potem skuteczność gości znacznie spadła, a mistrzowie Rosji popisywali się punktowymi blokami. Zawodnicy z Kazania w końcówce seta nie dali możliwości przeciwnikowi na wyrównaną walkę.

Ostania część meczu była bliźniaczo podobna do poprzedniej. Siatkarze prowadzeni przez Władimira Aleknę wygrali całe spotkanie za trzy oczka. W drużynie Lokomotiwu Nowosybirsk problemy w zdobywaniu punktów miał Denis Zemczenok, zastępujący kontuzjowanego Pawła Moroza. Po drugiej stronie siatki, po raz kolejny udany występ zaliczył Wilfredo Leon.

Podsumowanie XXII kolejki rosyjskiej Superligi
Prikamie Perm - Dynamo Moskwa 0:3 (19:25, 18:25, 28:25)
Gazprom-Jugra Surgut - VC Grozny 3:0 (25:18, 25:14, 25:16)
Fakieł Nowy Urengoj - Dynamo Krasnodar 3:0 (27:25, 25:18, 25:19)
Neftjanik Orenburg - Kuzbass Kemerowo 0:3 (19:25, 19:25, 16:25)
Ural Ufa - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 0:3 (22:25, 25:27, 20:25)
Zenit Kazań - Lokomotiw Nowosybirsk 3:1 (22:25, 25:21, 25:16, 25:22)
Biełogorie Biełgorod - Gubernija Niżny Nowogród 3:1 (18:25, 25:16, 25:16, 25:19)

Superliga: Ural Ufa bez szans w starciu z Lokomotiwem Nowosybirsk