Liga Mistrzyń, gr. B: Pewne triumfy Fenerbahce i Azeryolu

Zespoły, będące faworytami grupy B Ligi Mistrzyń, zapisały na swoim koncie pewne wygrane. Bardziej jednostronny mecz miał miejsce w Stambule, gdzie Fenerbahce nie dało najmniejszych szans Nantes VB.

Olga Krzysztofik

Turecki zespół bez większych problemów zdołał pokonać Nantes VB. Biorąc pod uwagę wyniki poszczególnych setów, przyjezdne najwięcej punktów zdobyły w premierowej partii, gdy ich licznik zatrzymał się na 15 "oczkach". W każdej z odsłon Fenerbahce nie pozwoliło rywalkom na rozwinięcie skrzydeł, dyktując warunki i tempo gry. Siatkarki Fenerbahce swoje dobre przyjęcie przełożyły na grę w ataku, do czego dołożyły również trudną zagrywkę.

Fenerbahce Grundig Stambuł - Nantes VB 3:0 (25:15, 25:14, 25:14)

Fenerbahce: Bauer (2), Montano (13), Babat (8), Kim (17), Bosetti (16), Lo Bianco (1), Dalbeler Seniye (libero) oraz Uslupehlivan (5), Oner.

Nantes VB: Bland (2), Williams (1), Koutouxidou, Vandesteene (4), Turner (7), Callo (5), Ungerer De Carvahlo Rocha (libero) oraz Dolezalova, Stojiljković (1), Druenne (4), Foucher.
W Bacau również miał miejsce niezbyt emocjonujący pojedynek, lecz w tym spotkaniu lepsza okazała się drużyna gości. W porównaniu do meczu w Stambule ten mecz był bardziej zacięty. W pierwszym secie Stiinta prowadziła, dzięki swojej dobrej grze, która załamała się po drugiej przerwie technicznej (16:10). Potem Azeryol osiągnął przewagę i zdołał utrzymać ją w końcówce.

Partia numer dwa to dominacja ekipy z Baku, która nękając rywalki trudnym serwisem, skrzętnie wykorzystywała okazje do zdobywania punktów. Siatkarki Florina Grapy poderwały się do walki na początku trzeciej odsłony, gdy osiągnęły czteropunktowe prowadzenie, lecz zostało ono szybko zniwelowane przez Azeryol, które pewnie triumfowało.

Stiinta Bacau - Azeryol Baku 0:3 (22:25, 14:25, 18:25)

Stiinta: Baciu (12), Rogojinaru (4), Harelik (13), Lupu (7), Sobo (7), Moisa, Albu (libero) oraz Andrew-Wasylik (libero), Nowgorodczenko, Stojanowa (1), Radu (1).

Azeryol: Poznyak (9), Bayramova (12), Brakocević Canzian (9), Kitipova (3), Nikolić (9), Filipova (15), Duerr (libero).