Puchar CEV kobiet: Francuzki w dziewiątkę pokonały Hiszpanki

Mimo że drużyna Beziers VB do Logrono przyjechała w dziewięcioosobowym składzie, to w trzech setach pokonała gospodynie i jest bliżej awansu do półfinału Pucharu CEV.

Zarówno przyjezdne, jak i gospodynie do meczu nie przystąpiły w pełnych, dwunastoosobowych składach. Trener Naturhouse Ciudad de Logrono, Manuel Berenguel Segura, do boju desygnował dziesięć zawodniczek, a na parkiecie pojawiło się osiem z nich. Z kolei w zestawieniu Francuzek znalazło się dziewięć siatkarek, a jedna z nich ani razu nie pojawiła się na boisku. [ad=rectangle] Mimo kadłubowego składu lepsze były Francuzki, które w pierwszej partii szybko uzyskały kilka "oczek" przewagi. Gospodynie zdołały zniwelować stratę i gra długo toczyła się punkt za punkt. W końcówce nerwy na wodze utrzymały przyjezdne, które dzięki zdobyciu czterech punktów z rzędu rozstrzygnęły inaugurującą partię na swoją korzyść.

W drugim secie dominującą stroną były Hiszpanki, lecz ponownie triumfował zespół z Francji. Na pierwszą przerwę techniczną przy minimalnym prowadzeniu zeszły siatkarki Naturhouse, a po wznowieniu gry odskoczyły na trzy punkty, by chwilę później prowadzić czterema "oczkami". Francuzki jednak błyskawicznie odrobiły straty i po wyrównanej końcówce zapisały na swoim koncie drugi triumf.

Do trzeciej odsłony Hiszpanki przystąpiły podłamane porażką we wcześniejszym secie. Było to widoczne na parkiecie. Francuzki od początku przejęły inicjatywę i ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Ostatecznie oddały rywalkom zaledwie 16 punktów i po pierwszym spotkaniu są bliżej awansu do półfinału Pucharu CEV. W rewanżu muszą wygrać tylko dwa sety.   Naturhouse Ciudad de Logrono - Beziers VB 0:3 (20:25, 23:25, 16:25)

Naturhouse: Gritzbach (7), De Azevedo (12), Gonzalez (10), Pejković (4), Melean (3), Sanchez Iglesias (3), Lopez (libero) oraz Portero (2).

Beziers VB: Marković (15), Burdine (13), Mann (3), Pavan (2), Dall'igna (2), Schleck (13), Rochelle (libero) oraz Martin (1).