Liga Mistrzyń, gr. B: W Baku bez niespodzianki, gospodynie lepsze od Stiinta Bacau

Siatkarki Azeryol Baku jako pierwsze z azerskich klubów rozpoczęły zmagania trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń. Podopieczne Aleksandra Chervyakova bez straty seta pokonały zespół Stiinta Bacau.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
W trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń, w ramach rozgrywek grupy B w Baku zmierzyły się ze sobą tamtejszy zespół Azeryol oraz rumuński Stiinta Bacau. Spotkanie mające stanowczego faworyta w postaci gospodyń, zakończyło się trzysetowym zwycięstwem podopiecznych Aleksandra Chervyakova.
Pierwsza i trzecia partia meczu, pomimo podobnego końcowego rezultatu, w którym minimalnie zwycięstwo odniosły gospodynie - różniły się od siebie, a o wygranej zadecydowały kompletnie odmienne elementy.

Set otwierający spotkanie był jednostronną grą zespołu Azeryol Baku. Kapitalną dyspozycję w polu serwisowym oraz wysoka skuteczność w ataku (6 punktów bezpośrednio z zagrywki, 17 punktów zdobytych atakiem przy 11 przeciwniczek), gospodynie przyćmiewały dużą liczbą błędów własnych. Rumuńskie siatkarki zdobyły aż 12 punktów po błędach przeciwniczek, co poskutkowało grą na przewagi.

W drugim secie podopieczne Florina Grapa nie miały za wiele do powiedzenia. Azerskie siatkarki podrażnione obrotem spraw pierwszego seta, nie pozwoliły rywalkom mającym dobre przyjecie rozwinąć skrzydeł w ataku. Po ograniczeniu błędów własnych zdecydowanie wygrały partię do 10.

Natomiast trzecia odsłona była najbardziej wyrównana pod względem sportowym. Siatkarki Stiinta Bacau nie radzące sobie w poprzednich partiach z odczytywaniem gry Lory Kitipovej, w trzecim secie bez problemu rozszyfrowywały zamierzenia bułgarskiej rozgrywającej. Wyrównana partia zakończyła się jedynie dwupunktową przewagą gospodyń.

Azeryol Baku - Stiinta Bacau 3:0 (27:25, 25:10, 25:23)

Azerrail: Poznyak (8), Bayramova (15), Brakocević (21), Nikolić (13), Filipova (10), Kitipova, Durr (libero) oraz Aliyeva

Stiinta: Baciu (7), Rogojinaru (7), Harelik (6), Lupu (6), Sobo (9), Moisa (3), Albu (libero) oraz Radu, Badea

W drugim meczu grupy B dzień wcześniej zmierzyły się Fenerbahce Grundig Stambuł z Nantes VB. Podobnie jak w pierwszej i drugiej kolejce europejskiego turnieju, turecki zespół nie dał zbyt wiele szans do gry swoim rywalkom i pewnie wygrał 3:0.