Liga Mistrzyń, gr. D: Omiczka Omsk z punktem w starciu z Volero Zurych, Impel Wrocław zamyka tabelę

Volero Zurych pokonało po pięciosetowej batalii Omiczkę Omsk i ma na koncie już dwa zwycięstwa w grupie D, tej samej, w której rywalizuje Impel Wrocław.

Dominika Pawlik
Do arcyciekawej batalii doszło w Omsku, gdzie miejscowa Omiczka, walczyła z Volero Zurych. Wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach, bowiem dwie pierwsze partie padły łupem ekipy ze Szwajcarii. W trzeciej odsłonie drużyna prowadziła już 16:11 na drugiej regulaminowej przerwie, ale Rosjanki w końcówce odwróciły losy seta. Będąc na fali wznoszącej, pewnie doprowadziły do tie-breaka.
W tej części spotkania Volero wrzuciło wyższy bieg, nie lekceważąc przeciwniczek, pewnie zwyciężyły do 11, od samego początku wypracowując sobie przewagę. W tej sytuacji po podziale punktów, szwajcarska ekipa plasuje się na drugim miejscu za Eczacibasi Vitra Stambuł. Omiczka z jednym punktem zajmuje trzecią pozycję, natomiast Impel Wrocław, nie mając na koncie nawet seta, zamyka tabelę.

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Olesia Rychliuk , która zanotowała 27 punktów. Całe spotkanie rozegrała dobrze znana z Orlen Ligi Courtney Thompson, a zmiany dawała także Ana Grbac.

Omiczka Omsk - Volero Zurych 2:3 (22:25, 22:25, 26:24, 25:21, 11:15)

Omiczka: Orłowa, Kutiukowa, Szliakhowaja, Irisowa, Babeszina, Szatunowa, Kuziakina (libero) oraz Talysziewa

Volero: Ninković, Rabadziewa, Rychliuk, Mammadowa, Thompson, Kuprianowa, Popović (libero) oraz Granvorka, Grbac