Liga Mistrzyń, gr. B: Planowy triumf Turczynek - relacja z meczu Stiinta Bacau - Fenerbahce Grundig Stambuł

W meczu grupy B siatkarskiej Ligi Mistrzyń Fenerbahce Grundig Stambuł pokonało w trzech setach Stiintę Bacau. Turczynki nie miały żadnych problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa.

Łukasz Witczyk
Zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna z Turcji. Siatkarki Fenerbahce Grundig Stambuł swoją dominację potwierdziły już na początku spotkania. Skuteczna gra, a także błędy popełniane przez ekipę Stiinty Bacau, sprawiły, że ekipa gości już na początku seta uzyskała bezpieczną przewagę, którą systematycznie powiększała. Ostatecznie inauguracyjna partia zakończyła się triumfem podopiecznych Marcello Abbondanzy 25:13.
W drugim secie Rumunki postawiły większy opór niż w poprzedniej odsłonie. Gra długo toczyła się punkt za punkt, a przewaga Turczynek była minimalna. Do ataku siatkarki Fenerbahce ruszyły w końcówce seta. Od stanu 15:15 gospodynie zdołały wywalczyć tylko jedno "oczko". Zespół gości wykorzystywał niemal każdy błąd rywalek i wygrał tę partię 25:16.

W trzeciej odsłonie długo ton grze nadawały siatkarki Stiinty Bacau. Od początku seta miały one kilka punktów przewagi. Turczynki starały się niwelować straty, lecz gospodynie uniknęły przestojów w grze i utrzymywały dystans. Zespół ze Stambułu dzięki dobrym zagrywkom Kristin Hildebrand doprowadził do wyrównania 19:19. W nerwowej końcówce na wysokości zadania stanęły siatkarki Fenerbahce, które lepiej grały w ataku oraz bloku. Dzięki temu Turczynki odniosły triumf 3:0 i po pierwszej kolejce przewodzą w stawce grupy B siatkarskiej Ligi Mistrzyń.

Stiinta Bacau - Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3 (13:25, 16:25, 21:25)

Stiinta Bacau: Lupu (3), Baciu, Harelik (4), Sobo (2), Moisa, Rogojinaru (14), Albu (libero) oraz Nowgorodczenko, Stojanowa (9), Baltatu, Badea, Radu.

Fenerbahce Grundig Stambuł: Erdem Dundar (5), Lo Bianco, Kim (23), Bauer (11), Montano (14), Hildebrand (6), Dalbeler Seniye (libero) oraz Uslupehlivan (2), Oner (1), Yilmaz.