Chemik liderem tabeli - relacja z meczu Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Muszyna

Chemik Police pokonał Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0. Dzięki trzem punktom policzanki wskoczyły na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Rafał Kuliga
Początek spotkania zdecydowanie należał do Polskiego Cukru Muszynianka Muszyna. Przyjezdne rozsądnie ustawiały blok, czym kilkakrotnie zmusiły atakujące Chemika Police do popełnienia błędu. Podopieczne Bogdana Serwińskiego  prowadziły już czterema oczkami (14:10), jednak wtedy zanotowały przestój. Dobra zagrywka Any Bjelicy odrzuciła rywalki od siatki. Wysoką skuteczność w ataku z krótkiej utrzymywała Katarzyna Gajgał-Anioł. W drugiej części seta wyższy bieg wrzuciła Bjelica. Serbka skończyła kilka piłek sytuacyjnych, które przełamały dobrą grę Mineralnych. Set zakończył się wynikiem 25:19.
W drugiej partii Giuseppe Cuccarini posłał do boju Sanję Malagurski, która zmieniła Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Gospodynie utrzymywały wysoką skuteczność w kontrze. Szybko udało się zbudować przewagę i w trakcie drugiej przerwy technicznej Chemik prowadził już 16:9. Trener Serwiński próbował rotować składem, jednak nie przynosiło to oczekiwanych efektów. Po kilku skutecznych atakach Anny Werblińskiej policzanki uzyskały siedem oczek przewagi. Chemik spokojnie zwyciężył 25:17.

Od początku trzeciej odsłony trener Cuccarini pozostał przy zmianach z poprzednich setów. Tym samym na parkiecie zobaczyć można było Malagurski oraz Izabelę Kowalińską. Trener Serwiński z kolei zdecydował się na powrót do wyjściowej szóstki. Przy stanie 6:6 na lewym skrzydle zacięła się Kowalińska. Atakująca nie skończyła trzech piłek z rzędu, a przyjezdne odskoczyły do wyniku 6:10. Chemik za odrabianie strat wziął się bardzo późno. Dopiero przy stanie 15:19 udało się odrobić dwa oczka i o czas poprosił szkoleniowiec gości. Gospodynie zniwelowały straty, wyszły na prowadzenie i wygrały cały mecz 3:0.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)

Chemik: Werblińska, Gajgał-Anioł, Mróz, Glinka-Mogentale, Bjelica, Ognjenović, Zenik (l.) oraz Malagurski, Jagieło, Vejković

Muszynianka: Carter, Różycka, Wojcieska, Radenković, Kurnikowska, Plchotova, Maj-Erwardt (l.) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Jasińska, Hatala, Sosnowska

MVP: Anna Werblińska