Lubinianie zdobywają kolejne punkty - relacja z meczu Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn

W ramach 4. kolejki Plusligi siatkarze z Lubina podejmowali na własnym parkiecie gości z Olsztyna. Spotkały się dwie drużyny z tej samej półki.

Łukasz Miśko
Po trzech ligowych kolejkach Cuprum Lubin i Indykpol AZS Olsztyn byli sąsiadami w tabeli Plusligi, a różnica dzieląca te drużyny to zaledwie jeden punkt. Przed meczem bilans obu ekip był taki sam - jedna wygrana i dwie porażki. Wygrana za trzy punkty Cuprum Lubin powoduje awans tej ekipy na ósme miejsce, a jednocześnie spadek AZS-u na 11. lokatę.
W pierwszym secie grę udanie rozpoczęli siatkarze z Olsztyna, którzy dość szybko wyeliminowali Marcela Gromadowskiego i Jeroena Trommela. W ataku brylował przede wszystkim Grzegorz Szymański i Cabral (po 5 punktów), a po stronie lubinian Ivan Borovnjak.

Druga odsłona przebiegała w rytmie gospodarzy, którzy gromili skrzydłowych rywala zwłaszcza w bloku. Tym elementem popisywał się szczególnie Łukasz Kadziewicz, który w dwóch setach uzbierał aż 4 punkty. Siatkarze z Lubina pod koniec partii stracili prawie całą swoją przewagę, jednak zacięta końcówka ostatecznie padła ich łupem.

Trzecia partia to walka punkt za punkt, aż do pierwszej przerwy technicznej (7-8). Następnie Szymański i jego koledzy odskoczyli rywalom do czterech 'oczek', jednak przed drugą przerwą na przetarcie parkietu wynik był już remisowy (15:15). Po czasie gospodarze zdołali zebrać przewagę, która ostatecznie doprowadziła ich do wygranej w tym secie.

Ostatnia szansa na punkty dla Indykpolu AZS nie wypadła po ich myśli. Słabe rozegranie prezentował Zatko, a jego koledzy nie byli w stanie korygować tych błędów. Poczuwszy krew, zawodnicy z Lubina przycisnęli rywala do parkietu, udanie pracując w bloku i zagrywce. Końcówka partii należała do młodego Szymona Romacia, który zdobył statuetkę MVP

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:20)

Lubin: Łomacz, Gromadowski, Borovnjak, Pashytskyy, Trommel, Kadziewicz, Rusek (L), oraz: Siezieniewski, Romać

Olsztyn: Zatko, Szymański, Cabral, Hain, Ogurcak, Zinszczoł, Potera (L), oraz: Adamajtis, Dobrowolski, Łuka

MVP: Szymon Romać

Która drużyna póki co gra poniżej oczekiwań?