Porażka BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała w przedostatnim sparingu

W środowy wieczór siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała przegrały sparingowe spotkanie z VK Agelem Prostejov 1:3. W planach jest jeszcze mecz kontrolny z Beef Master Budowalnymi Łódź.

Natalia Witczyk
W ramach przygotowań do nowego sezonu siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała uczestniczyły w dwóch turniejach towarzyskich. Z sześciu rozegranych spotkań, na swoją korzyść bielszczanki rozstrzygnęły trzy z nich - z SK bank Legionovią Legionowo, PGNiG Naftą Piła oraz Pałacem Bydgoszcz.
Kolejnym sprawdzianem formy podopiecznych Leszka Rusa przed startem Orlen Ligi był środowy sparing z VK Agelem Prostejov, zespołem z czeskiej Extraligi. Od początku pojedynku swój rytm gry narzuciły Czeszki, prowadząc podczas drugiej przerwy technicznej 16:12. Jednak bielszczankom udało się odrobić straty i doprowadzić do remisu po 23. Ostatecznie w zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Prostejova, które zwyciężyły 26:24. W drugim secie wyrównana gra toczyła się tylko do stanu po 10. Kolejne akcje wyraźnie lepiej rozgrywał VK Agel Prostejov (14:17). Set zakończył się wynikiem 25:16. Trzecią odsłonę meczu BKS Aluprof rozpoczął w zmienionym składzie. Na boisko pojawiły się Dorota Wilk oraz Karolina Piśla, a do szóstki powróciła Helena Horka, którą wcześniej zastąpiła Natalia Bamber-Laskowska. Roszady okazały się skuteczne, bowiem zespół z Bielska-Białej nie pozwolił rywalkom odskoczyć na kilka "oczek", obronił piłkę meczową i zwyciężył 28:26.

Ostatnią partię bielszczanki rozpoczęły z Sylwią Pelc na środku. Już od pierwszych piłek tempo gry dyktowały podopieczne Miroslava Cady, prowadząc 9:5. Podczas drugiej przerwy technicznej przewaga Czeszek nadal wynosiła cztery punkty. Niestety w końcówce BKS-owi przydarzył się przestój, który spowodował, że uległ on rywalkom 15:25. Tydzień temu w Karpaczu, obydwa zespoły również rywalizowały ze sobą w ramach Turnieju Trzech Narodów. Wtedy drużyna z Prostejova zwyciężyła 3:0.

Spotkanie z VK Agelem Prostejov nie było ostatnim sparingiem ekipy ze stolicy Podbeskidzia przed pierwszym meczem nowego sezonu. W sobotę BKS Aluprof Bielsko-Biała zmierzy się z Beef Master Budowlani Łódź.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - VK Agel Prostejov 1:3 (24:26, 16:25, 28:26, 15:25)

BKS Aluprof: Muhlsteinova, Łyszkiewicz, Lis, Horka, Strózik, Trojan, Wojtowicz (libero) oraz Bamber-Laskowska, Piśla, Wilk, Pelc

Orlen Liga: BKS Aluprof Bielsko-Biała przed sezonem 2014/2015