Beef Master Budowlani i Developres SkyRes z wygranymi na koniec 2. Turnieju o Puchar Firmy Developres

Beef Master Budowlani Łódź i Developres SkyRes Rzeszów wygrały ostatnie mecze w 2. Turnieju o Puchar Firmy Developres. Łodzianki już w sobotę miały zapewnione zwycięstwo w całej rywalizacji.

Mateusz Lampart

Trzydniową rywalizację zakończył pojedynek łodzianek z beniaminkiem Orlen Ligi. Zwyciężczynie turnieju nie miały problemów, aby wygrać wszystkie 3 sety. Podopieczne Marcina Wojtowicza stoczyły zacięty pojedynek z najsłabszym na Podpromiu Pałacem Bydgoszcz. Ekipy znad Brdy zdołała ugrać zaledwie drugą partię w całym turnieju.

Podczas turnieju drużyny rozgrywały po trzy sety. Jeśli trenerzy przed meczem zdecydowali o rozegraniu czwartego, wtedy nie był on punktowany do klasyfikacji końcowej. O kolejności w tabeli decydowała ilość zdobytych punktów (za każdy set - punkt z wyjątkiem tzw. seta dodatkowego). W przypadku takiej samej ilości punktów decydowała ilość wygranych spotkań. Jeśli liczba punktów i zwycięstw były takie same, wówczas liczyły się małe punkty.

Niedzielne mecze:

Beef Master Budowlani Łódź  - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)
Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 2:1 (25:22, 25:17, 22:25)

5. Pałac 4 2 0 254:292

Nagrody indywidualne: MVP: Ewelina Sieczka (Beef Master Budowlani Łódź) Najlepsza blokująca: Ivana Plchotova (Polski Cukier Muszynianka Muszyna) Najlepsza atakująca: Paula Szeremeta (Developres SkyRes Rzeszów) Najlepsza rozgrywająca: Magdalena Śliwa (Beef Master Budowlani Łódź) Najlepsza środkowa: Gabriela Polańska (Beef Master Budowlani Łódź) Najlepsza libero: Paulina Maj (Polski Cukier Muszynianka Muszyna) Najlepsza zagrywająca: Natalia Kurnikowska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna) Miss publiczności: Katarzyna Warzocha (Developres SkyRes Rzeszów)