Cerrad Czarni Radom wygrali turniej w Rypinie

Po raz drugi radomscy siatkarze pokonali w Rypinie rywala w trzech setach, zapewniając sobie dzięki temu triumf w całym turnieju. W innym sobotnim meczu Lotos Trefl pokonał Transfer.

Piotr Dobrowolski

Po piątkowym, trzysetowym zwycięstwie nad Lotosem Treflem Gdańsk, tym razem radomianie, również bez straty partii, ograli Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie miało jeszcze bardziej gładki przebieg, ponieważ większych emocji dostarczyła tylko trzecia odsłona, zakończona po walce na przewagi.

Dzięki tej wygranej Cerrad Czarni odnieśli triumf w całej imprezie. Warto przypomnieć, że kilkanaście dni temu mierzyli się z Akademikami w Nidzicy. Wówczas podopieczni Roberta Prygla zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w tie-breaku.

Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

Czarni: Kędzierski, Grzechnik, Wachnik, Bołądź, Pliński, Żaliński, Kowalski (libero) oraz Ostrowski, Grobelny, Gutkowski (libero)
Zdecydowanie dłuższe było starcie gdańszczan z Transferem Bydgoszcz. Zaciętą rywalizację zapowiadał już pierwszy set, zakończony triumfem drużyny z Trójmiasta 26:24. W kolejnej partii siatkarze znad Brdy potrzebowali aż 34 punktów, by pokonać rywala! Następnie raz jeden, raz drugi zespół rozstrzygał grę na swoją korzyść i, zgodnie z tą prawidłowością, Lotos Trefl wygrał tie-breaka.

Lotos Trefl Gdańsk - Transfer Bydgoszcz 3:2 (26:24, 32:34, 25:21, 22:25, 15:13)

Lotos: Grzyb, Falaschi, Troy, Ratajczak, Wika, Stolc, Gacek (libero) oraz Schulz, Stępień, Czunkiewicz, M'Baye

Transfer: Nowakowski, Jurkiewicz, Jarosz, Waliński, Cupković, Woicki, Bonisławski (libero) oraz Nally, Gunia, Wolański.