Muszynianka prowadzi w 2. Turnieju o Puchar Firmy Developres

Mineralne po 1. dniu mają taki sam bilans wygranych i przegranych z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Developresem SkyRes Rzeszów. Muszynianka ma jednak najkorzystniejszy bilans małych "oczek".

Mateusz Lampart

Turniej zainaugurował mecz gospodyń z Polski Cukier Muszynianką. Rzeszowianki przegrały dwie pierwsze partie, ale w ostatniej zdołały wygrać. W drugim swoim meczu pokonały one drugiego z beniaminków Orlen Ligi, KSZO. Do tej pory, po jednym spotkaniu w turnieju rozegrały Budowlani Łódź i Pałac Bydgoszcz.

Podczas turnieju drużyny rozgrywają po trzy sety. Jeśli trenerzy przed meczem zdecydują o rozegraniu czwartego, wtedy nie będzie on punktowany do klasyfikacji końcowej. O kolejności w tabeli decyduje ilość zdobytych punktów (za każdy set - punkt z wyjątkiem tzw. seta dodatkowego). W przypadku takiej samej ilości punktów zadecyduje ilość wygranych spotkań. Gdyby liczba punktów i zwycięstw były takie same, wówczas liczyć będą się małe punkty.

Piątkowe spotkania:

Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna 1:2 (20:25, 17:25, 25:20)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pałac Bydgoszcz 2:1 (25:17, 25:20, 20:25)

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (25:18, 19:25, 25:21)

Beef Master Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna 2:1 (15:25, 25:21, 25:18) Tabela po pierwszym dniu:

20.09 (sobota):

Polski Cukier Muszynianka - Pałac Bydgoszcz (9.30)
Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)
Polski Cukier Muszynianka - KSZO Ostrowiec Św. (15.30)
Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

21.09 (niedziela):

KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Łódź (9.30)
Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)
10 minut po zakończeniu meczu odbędzie się uroczyste zamknięcie turnieju.