Serie A: Sir Safety Perugia pokonana po raz drugi, Bartosz Kurek coraz bliżej mistrzostwa Włoch

W 3. meczu finałowym Serie A, Lube Banca Macerata, której siatkarzem jest Bartosz Kurek, uporała się z Sir Safety Perugia i potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa do zdobycia mistrzostwa Włoch.

Tomasz Rosiński

Po dwóch meczach w rywalizacji Lube Banca i Sir Safety był remis, a obdywa kończyły się po tie-breakach, które na swoją korzyść przechylali gospodarze.

Pierwszy set był od samego początku do końcówki bardzo wyrównany (10:10, 15:15). Ekipa z Perugii była w stanie odskoczyć rywalom na dwa punkty (18:20), lecz dobra gra w bloku oraz postawa Kurka w ataku sprawiły, że cztery kolejne "oczka" padły łupem drużyny z Maceraty (22:20), która już nie oddała prowadzenia do zakończenia inauguracyjnej partii (25:23).
Kolejna odsłona była niemal kopią poprzedniej, a wszystko znów miało się rozstrzygnąć w decydujących akcjach (20:20, 23:23). Ostatnie dwa punkty lepiej rozegrali biancorossi (25:23) i to oni znacząco zbliżyli się do wygrania trzeciego pojedynku o "złoto".

Sir Safety Perugia nie zamierzała się poddawać i chciała walczyć do końca o dobry rezultat (14:16). Jednak po drugiej przerwie technicznej w III secie przyspieszyli zawodnicy Lube Banca Macerata, którzy wywalczyli cztery punkty z rzędu (18:16). Taki obrót spraw trochę zdeprymował Aleksandara Atanasijevicia i spółkę, którzy ostatecznie przegrali tę część meczu do 20, natomiast całe spotkanie 0:3.

Bartosz Kurek zdobył w tej rywalizacji 12 punktów (10-atak, 1-blok, 1-zagrywka), atakując na poziomie 53-procent. Polak przyjmował 8-krotnie (1 błąd), notując 63-procentowe przyjęcie pozytywne oraz 38-procentowe przyjęcie perfekcyjne.

Lube Banca Macerata - Sir Safety Perugia 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)

Lube Banca Macerata: Kurek (12), Parodi (6), Zajcew (14), Baranowicz (4), Podrascanin (6), Stanković (6), Henno (libero) oraz Kovar (4), Patriarca, Monopoli (1).

Sir Safety Perugia: Atanasijević (18), Buti (6), Vujević (3), Petrić (11), Paolucci, Barone (2), Giovi (libero) oraz Mitić (1), Semenzato (2), Fanuli (libero).

Stan finałowej rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2-1 Lube Banca Macerata.

* Czwarty mecz finałowy ligi włoskiej 4 maja (niedziela) o godzinie 19:30.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A: Zobacz grę Atanasijevicia i świetną akcję z 2. meczu finałowego Perugia - Macerata (wideo)