Mimo porażki, Karpaty łatwo skóry nie oddały - relacja z meczu AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Karpaty Krosno

Drugie spotkanie we własnej hali rozstrzygnęły na swoją korzyść niepokonane w I lidze siatkarki AZS KSZO. Po trzecie zwycięstwo pojada walczyć do Krosna, gdzie czeka je trudna potyczka z miejscowymi.

Anna Soboń
Anna Soboń

Idealny początek seta miały siatkarki AZS KSZO, które po kilku skutecznych atakach Katarzyny Brojek deklasowały rywalki 6:1. Już przy takim wyniku szkoleniowiec ekipy z Krosna zmuszony był wziąć czas. Niewiele to jednak zmieniło jeśli chodzi o obraz gry i na parkiecie ciągle królowały ostrowczanki (16:10). Przy stanie 21:12 mimo, iż siatkarki Karpat dwoiły się i troiły, nadal nie znajdowały sposobu na świetną dyspozycję pomarańczowo-czarnych. Seta skutecznym atakiem po skosie zakończyła Katarzyna Brojek (25:16).

Drugą partię podobnie jak poprzednią, lepiej rozpoczęły zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Należy jednak wspomnieć, że jedyne jak dotąd prowadzenie gości miało miejsce przy stanie 2:1, kiedy punktową zagrywkę zaliczyła Katarzyna Nadziałek, zaś przy stanie 8:2 Karpaty wykorzystały już dwie przerwy. Później przebieg meczu kontrolowały pomarańczowo-czarne (10:3, 20:13). Skutecznymi atakami w końcówce popisały się Kamila Ganszczyk i Barbara Bawoł, które zakończyły tę partię do 14.

Trzeci set był już zdecydowanie bardziej wyrównany (do remisu po 11). Później do głosu doszły siatkarki z Krosna, które zażarcie walczyły o każdą piłkę. Determinacja opłaciła się i mimo, że przy stanie 20:24 ostrowczanki obroniły dwie piłki setowe, to jednak zwycięsko z tej partii wyszły przyjezdne, wygrywając do 22 po skutecznym ataku Pauli Słoneckiej.
Najskuteczniejsza siatkarka Karpat w meczu z AZS KSZO - Paula Słonecka (16 punktów) Najskuteczniejsza siatkarka Karpat w meczu z AZS KSZO - Paula Słonecka (16 punktów)
W czwartym secie walka była jeszcze bardziej zacięta, jednak zdecydowanie lepsza zagrywka ze strony Karpat sprawiała już więcej problemów ekipie gospodarzy. Kilkakrotnie w ciągu seta na tablicy wyników odnotowany został wynik remisowy, gdyż żadna z drużyn nie chciała oddać łatwo punktów rywalkom (12:12, 15:15, 19:19). Końcówka jednak należała już do podopiecznych trenera Dariusza Parkitnego. Świetną zmianę dała w tych decydujących momentach Ewelina Tobiasz, której as serwisowy sprawił, że ostrowczanki miały aż trzy piłki meczowe. Jedną z takich szans na punkt i końcowe zwycięstwo zamieniła skutecznym atakiem Barbara Bawoł.

Ekipa AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski po zaciętym boju pokonała już drugi raz w finale Karpaty Krosno i to zespół pomarańczowo-czarnych pojedzie na teren rywalek po trzecią wygrana i bezpośredni awans do Orlen Ligi.

Stan rywalizacji po dwóch spotkaniach: 2:0 dla AZS KSZO.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Karpaty Krosno 3:1 (25:16, 25:14, 22:25, 25:22)

AZS KSZO: Brojek 27, Piekarczyk 1, Bawoł 15, Ślęzak 12, Kosiorowska 11, Ganszczyk 10, Ścibisz (libero) oraz Dydak 1, Tobiasz 1, Hatala.

Karpaty: Brylińska 8, Nadziałek 2, Słonecka 16, Mikołajewska 12, Duda 6, Wajda 3, Czekajska (libero) oraz, Bałucka 3, Beda 2, Grzegorczyk 1, Czarnowska.

MVP meczu: Iwona Kosiorowska (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec).

Sędziowali: Michał Gruszczyński, Bartłomiej Baniak (Opole).