Zwycięstwo Sparty Warszawa w pierwszym spotkaniu play-out I ligi kobiet

W Dzień Kobiet zmagania o utrzymanie na zapleczu Orlen Ligi rozpoczęły Wisła Kraków i Sparta Warszawa. Niespodziewanie komplet punktów na terenie rywala "zgarnęły" siatkarki ze stolicy.

Agata Kołacz

Ostatni triumf w ligowych rozgrywkach stołeczna ekipa odniosła w 15. kolejce, kiedy to pokonała sosnowiecki SMS. Sparta przez całą rundę zasadniczą zgromadziła na swoim koncie zaledwie siedem punktów. Wisła miała ich o dziewięć więcej, dlatego była zdecydowanym faworytem pojedynku.

Już pierwsze akcje pokazały, że krakowiankom nie będzie wcale tak łatwo. Miejscowe miały spore problemy z przyjęciem zagrywki, co przełożyło się na ich skuteczność w ataku. Dlatego zawodniczki ze stolicy szybko osiągnęły kilkupunktową przewagę. Przy stanie 5:9 o przerwę poprosił Tomasz Klocek. Czas wpłynął negatywnie na Spartę, która zaczęła popełniać błędy i gra zrobiła się bardziej wyrównana. Wydawać się mogło, że końcówka przyniesie sporo emocji, ale podopieczne Jacka Pasińskiego podjęły ryzyko w polu serwisowym, które przyniosło spodziewane efekty.
Kolejna partia niewiele się różniła od pierwszej. Wisła prowadziła 2:0, ale po zepsutych zagrywkach przeciwniczek stołeczna drużyna doprowadziła do remisu. Do połowy tej odsłony punktował raz jeden, raz drugi zespół. Później przyjezdne "odskoczyły" na kilka "oczek" (9:15). Siatkarki z Krakowa nie składały broni, ale ostatecznie nie dały rady powstrzymać lepiej dysponowanych rywalek.
Następny mecz Sparta zagra za trzy tygodnie Następny mecz Sparta zagra za trzy tygodnie
Wisła, nie mając nic do stracenia, przystąpiła do ataku i prowadziła 10:6. W tym momencie przegrała bardzo długą wymianę i można powiedzieć, że ta akcja zdecydowanie "podcięła skrzydła" krakowiankom. Wprawdzie stać je było jeszcze na krótki zryw, ale w końcówce znów więcej zimnej krwi zachowała Sparta, która mogła się cieszyć z kompletu punktów.

TS Wisła Kraków - Sparta Warszawa 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Następny mecz o utrzymanie w I lidze kobiet odbędzie się 12 marca, kiedy to Wisła zagra z Silesią Volley Mysłowice.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!