Serie A: Udany weekend drużyn Joanny Wołosz i Mai Tokarskiej

Niedziela była udanym dniem dla klubów Joanny Wołosz i Mai Tokarskiej. Zespoły naszych reprezentantek pewnie zwyciężyły swoje spotkania.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Yamamay we własnej hali bez straty seta pokonał Openjobmetis Ornavasso. Tym samym popularne Motyle zrewanżowały się rywalkom za porażkę z pierwszej części sezonu, gdy to dość sensacyjnie poległy 2:3. W niedzielę bardzo dobry mecz rozegrała Joanna Wołosz. Polka od włoskich statystyków otrzymała wspaniałą notę - 7. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie 3 oczka (1-atakiem, 1-blokiem, 1-zagrywką).

Z trzech punktów mogła się cieszyć także inna drużyna z reprezentantką Polski w składzie. Igor Gorgonzola Novara również zrewanżował się za wpadkę z premierowej fazy rozgrywek. W listopadzie ubiegłego roku ekipa Mai Tokarskiej poległa 0:3 z Robur Tiboni Urbino. W niedzielę górą już były podopieczne Luciano Pedulli, które zwyciężyły w trzech setach. Do sukcesu poprowadziły je Valeria Rosso (17 pkt.) i Kelly Murphy (17 pkt.). Maja Tokarska wystąpiła tylko w pierwszej i drugiej partii pojedynku. Nasza środkowa zdobyła 2 oczka (1-atakiem, skuteczność 25 procent, 1-blokiem).

W innych weekendowych starciach zgodnie z przewidywaniami wygrały zespoły z Piacenzy, Bergamo i Modeny. Na czele tabeli Serie A niezmiennie prowadzi mistrz Italii - Rebecchi Piacenza (33 pkt.), piąte miejsce zajmuje Yamamay (23 pkt.) a szóste Igor Gorgonzola (21 pkt.).

Yamamay Busto Arsizio - Openjobmetis Ornavasso 3:0 (25:22, 25:21, 25:17)
Pomi Casalmaggiore - Rebecchi Piacenza 0:3 (25:27, 22:25, 18:25)
Ihf Volley Frosinone - Foppapedretti Bergamo 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 16:25)
Igor Gorgonzola Novara - Robur Tiboni Urbino 3:0 (25:17, 25:20, 25:12)
Liu-Jo Modena - Banca Di Forli 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)
Pauzuje: Imoco Conegliano.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!
Na Twitterze też nas znajdziesz!

Serie A2
Na zapleczu ekstraklasy 0:3 przegrał Riso Scotti Pavia, którego barw broni Joanna Frąckowiak. Nasza atakująca zapisała na swoim koncie 12 pkt. atakiem (skuteczność 40 procent). Zwycięstwa za to odniosły inne "polskie" ekipy w Serie A2. Crovegli Reggio Emilia pokonało 3:0 Puntotel Sala Consilina. Patrycja Polak wchodziła na krótkie zmiany w drugim oraz trzecim secie i popisała się dwoma punktowymi blokami. Przyjęła także trzy zagrywki (33 procent przyjęcia pozytywnego). Savino Del Bene Scandicci Igi Chojnackiej po pięciosetowym boju wygrało z Saugella Team Monza. Nasza przyjmująca na parkiecie pojawiła się niestety tylko na chwilę w drugiej partii. Zdobyła 1 punkt atakiem (skuteczność 17 procent).

Volksbank Sudtirol Bolzano - Riso Scotti Pavia 3:0 (25:17, 27:25, 25:20);
Crovegli Reggio Emilia - Puntotel Sala Consilina 3:0 (25:12, 25:18, 28:26);
Savino Del Bene Scandicci - Saugella Team Monza 3:2 (25:23, 13:25, 25:22, 21:25, 15:8).

Liga azerska: Rabita odprawiła pogromcę Muszynianki
Liga chińska: Zespół Kingi Kasprzak zakończył sezon