AZS KSZO nie dał szans Sparcie - relacja z meczu AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Sparta Warszawa

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. w ostatnim meczu rundy zasadniczej przed własną publicznością pokonały Spartę Warszawa 3:0. Było to już 17 zwycięstwo ekipy ostrowieckiej w tym sezonie.

Anna Soboń
Anna Soboń

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany aż do remisu po 10. Wtedy to ekipa ostrowiecka po skutecznym ataku Barbary Bawoł i błędzie Sparty, odskoczyła na trzy punkty. Ta przewaga - mimo walczących siatkarek z Warszawy, które próbowały dogonić grające w eksperymentalnym składzie gospodynie - wystarczyła, by to pomarańczowo-czarne po skutecznym ataku Kingi Hatali cieszyły się z wygrania pierwszej partii (25:17).

Podobnie jak w pierwszym secie tak i teraz ostrowczanki pozwoliły ekipie przyjezdnej grać i utrzymywać się bardzo blisko tylko do stanu po 10. Skutecznie atakowały Bawoł i Hatala i podopieczne trenera Dariusza Parkitnego osiągnęły trzypunktową przewagę, którą sukcesywnie powiększyły do pięciu oczek (20:15). Walczące ambitnie zawodniczki z Warszawy zmniejszyły przewagę nad ostrowczankami do trzech punktów, jednak było to wszystko na co lider rozgrywek im pozwolił, bo ani przez chwilę jego zwycięstwo w drugiej partii nie było zagrożone. Ostatecznie błąd przy serwisie Katarzyny Brydy zakończył seta do 21.

Trzecia partia podobnie jak dwie poprzednie początkowo była na skraju remisu. Raz prowadziła jedna drużyna, raz druga, jednak przy stanie 13:13 gospodynie włączyły drugi bieg i zaczęły powoli przeważać na parkiecie, choć zespół Sparty trzymał się blisko ostrowieckiego lidera (19:17). Miejscowe pozwoliły jednak zdobyć gościom jeszcze tylko jeden punkt, a całe spotkanie skutecznym atakiem zakończyła Kinga Hatala (25:18).

MVP spotkania została Ewelina Tobiasz (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.).

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Sparta Warszawa 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)

AZS KSZO: Dydak, Tobiasz, Kosiorowska, Soter, Bawoł, Hatala, Ścibisz (libero) oraz Stefańska (l), Ganszczyk.

Sparta: Bociek, Tomczyk, Bryda, Sałyga, Alagierska, Jaszczuk, Kucińska (libero) oraz Szafraniak, Polak, Widera.