Zobacz statystyki Bartosza Kurka i Zbigniewa Bartmana po dziesięciu kolejkach włoskiej Serie A

Jak do tej pory w sezonie 2013/14 włoskiej Serie A radzili sobie reprezentanci Polski: Bartosz Kurek i Zbigniew Bartman?

Zespół Kurka, Lube Banca Macerata, po dziesięciu kolejkach z kompletem zwycięstw jest liderem rozgrywek na Półwyspie Apenińskim. Polski przyjmujący w 10 spotkaniach zdobył łącznie 138 punktów (111-atak, 11-zagrywka, 15-blok), atakując ze skutecznością 58,33-procent. Reprezentant polski przyjmował średnio pozytywnie na poziomie 51,3-procent, zaś perfekcyjnie 30,2-procent.

Ekipa Bartmana, Casa Modena, w tym sezonie rozczarowuje, gdyż wygrała tylko 3-krotnie, natomiast poległa aż 7 razy, przez co zajmuje siódmą pozycję w tabeli. Atakujący polskiej kadry we wszystkich pojedynkach zapisał na swoim koncie razem 168 "oczek" (157-atak, 5-zagrywka, 6-blok), kończąc 45,77-procent swoich akcji.

Niedawno zespoły Kurka i Bartmana mierzyły się w Serie A. Lube Banca Macerata pokonała Casę Modena 3:2 (fot: Facebook)

Klasyfikacja najlepiej punktujących Serie A po dziesięciu kolejkach:

Miejsce (kolejność wg zdobytych punktów) Siatkarz Klub Rozegrane mecze Rozegrane sety Zdobyte punkty Pkt./set