Liga Mistrzyń gr. A: Julia Kutiukowa poprowadziła Omiczkę Omsk do zwycięstwa

Siatkarki Omiczki Omsk pokonały w wyjazdowym spotkaniu Dresdner SC 3:1 i nadal liczą się w walce o pierwsze miejsce w grupie A, rozgrywek Ligi Mistrzyń. Bohaterką meczu była Julia Kutiukowa.

Jacek Pawłowski

Znakomita gra Julii Kutiukowej, zapewniła wygraną Omiczce Omsk w starciu z zespołem Dresdner SC. Rosyjska przyjmująca, w środowy wieczór zapisała na swoim koncie 20 punktów przy 60 proc. skuteczności w ataku, prowadząc swój zespół do wygranej za trzy punkty.

Mające na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo gospodynie, w starciu z Rosjankami tylko w dwóch partiach potrafiły nawiązać walkę. W pierwszej, po słabszym początku, długo starały się odzyskać inicjatywę. Udało się to dopiero w końcówce, kiedy przy stanie 18:18 zdobyły dwa punkty z rzędu i nie oddały prowadzenia już do końca. W ostatniej odsłonie meczu, sytuacja się odwróciła. Zespół z Drezna tuż po drugiej przerwie technicznej stracił dwa oczka i mimo ambitnej walki nie zdołał już odrobić dystansu do rywalek.

Sety numer 2 i 3 przebiegły praktycznie bez historii. Gospodynie miały spore problemy z przyjęciem zagrywki i w efekcie wyprowadzeniem kończącego ataku. Skrupulatnie wykorzystywały to przyjezdne, które na pierwszej przerwie technicznej posiadały przewagę, a po niej już tylko odjeżdżały rywalom, kontrolując boiskowe wydarzenia.

SC Dresdner - Omiczka Omsk 1:3 (25:23, 15:25, 20:25, 18:25)

Dresdner: Apitz, Karg, Perry, Langgemach, Izquierdo, Schwabe, Schoot (libero) oraz Stock (libero), Michailenko, Goos, Marcelle

Omiczka: Juriewa, Carillo De La Paz, Kutiukowa, Szliachowaja, Babeszina, Mammadowa, Kuziakina (libero) oraz Orłowa, Bełkowa

W innym meczu tej grupy Rabita Baku pokonała Beziers VB 3:1 (25:15, 23:25, 25:10, 27:25). Tabela gr. A: