Puchar Wielkich Mistrzów 2013: Mistrzowie olimpijscy uporali się z Iranem

Mistrzowie olimpijscy, Rosjanie, bez straty seta uporali się z Iranem w swoim trzecim meczu Pucharu Wielkich Mistrzów, który rozgrywany jest w Japonii.

Od początku spotkania selekcjoner Rosji, Andriej Woronkow, postawił na będącego w coraz lepszej formie atakującego Maksima Michajłowa, i ten ruch mu się opłacił, jak się później okazało.

W pierwszych dwóch partiach Irańczycy grali bardzo ambitnie, dotrzymując kroku utytułowanemu rywalowi, który jednak pokazał klasę w decydujących akcjach (23:25, 23:25).

W trzecim secie mistrzowie Europy starali nie dać się odrodzić Azjatom (12:14), dzięki czemu byli w stanie postawić kropkę nad "i" w tym starciu (19:25).

MVP meczu został wybrany rozgrywający Siergiej Grankin, a najlepiej punktującym w tym pojedynku był Michajłow (19 pkt.).