Beniaminek wskoczył na fotel lidera - podsumowanie 5. kolejki I ligi kobiet

Po tygodniowej przerwie na parkiet wróciły siatkarki I ligi. Trwa świetna passa Developresu, który po zwycięstwie nad Spartą prowadzi w tabeli.

Agata Kołacz

SMS PZPS Sosnowiec - TS Wisła Kraków 1:3 (22:25, 18:25, 26:24, 11:25)

Swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odniosły zawodniczki z Krakowa. Przez dwie odsłony dość pewnie dyktowały warunki gry. Trzeci set przyniósł więcej emocji. Wisła mogła wygrać 3:0, jednak popełniła kilka błędów w końcówce. Pomyłkę rywala udało się wykorzystać reprezentantkom SMS-u, które tym samym wygrały drugą partię w rozgrywkach. Przedłużenie rywalizacji wyraźne zdenerwowało podopieczne Tomasza Klocka. W następnym secie oddały zaledwie jedenaście "oczek".

Silesia Volley Mysłowice - Budowlani Toruń 0:3 (17:25, 9:25, 22:25)

W ekipie ze Śląska nie można mówić o dobrych humorach. Zawodniczki Silesii o meczu z Budowlanymi z pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć, a zwłaszcza o drugim secie, który przegrały aż 9:25. Z kolei dla siatkarek z Torunia było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Pozwoliło ono Budowlanym awansować na szóste miejsce w tabeli.
Siatkarki z Torunia zdobyły komplet punktów na terenie rywala Siatkarki z Torunia zdobyły komplet punktów na terenie rywala

PWSZ Karpaty MOSIR KHS Krosno - MLKS Zawisza Roltex Zawisza Sulechów 0:3 (20:25, 21:25, 17:25)

W rywalizacji beniaminków lepiej zaprezentowały się zawodniczki Zawiszy. Przez całe spotkanie konsekwentnie realizowały założenia taktyczne. Ich prowadzenie w zasadzie było niezagrożone. Tym samym sulechowianki także po raz pierwszy wygrały na terenie rywala, a Karpaty straciły miano niepokonanej drużyny. - Zespół Karpat chyba akurat miał troszeczkę słabszy dzień, a my nie daliśmy im rozwinąć skrzydeł. Wygraliśmy i bardzo się z tego cieszę - tak wydarzenia na boisku dla portalu khskarpaty-krosno.pl skomentował Marek Mierzwiński.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - KS Murowana Goślina 3:2 (15:25, 25:20, 25:15, 23:25, 15:12)

Drugi tie-break z rzędu rozegrały siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pierwsza partia padła łupem przyjezdnych, które w zasadzie od początku narzuciły ekipie KSZO swój rytm gry. W dwóch kolejnych role się odwróciły i to miejscowe dyktowały warunki. Dariusz Parkitny liczył, że jego zawodniczki wygrają za trzy punkty, jednak w końcówce lepsza okazała się Murowana Goślina. O wszystkim decydował więc piąty set. Ten, podobnie jak w poprzedniej kolejce, na swoją korzyść rozstrzygnął AZS KSZO. Strata punktów w pojedynku z KS-em kosztowała drużynę ze Świętokrzyskiego utratę pierwszego miejsca w tabeli.

[b]Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy! [/b]

Sparta Warszawa - Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 16:25, 20:25)

Developres to wciąż jasny punkt rozgrywek na zapleczu Orlen Ligi. Beniaminek z Podkarpacia zanotował na swoim koncie piąte zwycięstwo, tym razem o jego wyższości przekonała się stołeczna ekipa. Sparta w tym pojedynku nie miała zbyt wiele do powiedzenia.  Dzięki wygranej w trzech setach rzeszowianki objęły pozycję lidera. Z kolei dla warszawianek było to czwarte spotkanie bez żadnej zdobyczy punktowej.