MHJW: Gra wygląda lepiej - komentarze po meczu Polska - Holandia

Pomimo przegranej 1:3 w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera trener reprezentacji Holandii Edward Benne podkreślił rolę polskiej reprezentacji w szlifowaniu formy Oranje.

Kinga Popiołek

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Jestem zadowolony, gdyż zagraliśmy interesujący mecz. Zaczęliśmy gorzej i trudniej było nam kontrolować wydarzenia na boisku, tym bardziej, że Holendrzy naprawdę dobrze zaprezentowali się w pierwszym secie. W trakcie spotkania straciliśmy trochę koncentracji, ale udało nam się opanować ten problem. Świetnie zagraliśmy defensywnie.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): Kolejny mecz sparingowy dla nas i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak graliśmy. To kolejny krok w stronę gry, jaką chcemy prezentować w ME. W końcówce czwartego seta straciliśmy trochę koncentrację, ale udało nam się powrócić do gry.

Edwin Benne (trener reprezentacji Holandii): Poziom dwóch pierwszych setów był dla nas bardzo zadowalający. Po raz pierwszy graliśmy z naszym rozgrywającym, Abdelazizem, po długiej kontuzji. Nasze przygotowania są trudne, ale wygląda na to, że nasza gra wygląda lepiej i dziękuję polskiej drużynie, że pozwala nam osiągnąć nasz poziom.

Rob Bontje (kapitan reprezentacji Holandii): Gratulacje dla Polaków. Przez pierwsze dwa sety to był zawzięty mecz. Pierwsza partię wygraliśmy, w drugiej byliśmy blisko. Mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. Potem Polacy zaczęli grać na większym luzie. W IV secie mieliśmy kilka break-pointów, ale nie wykorzystaliśmy ich.
MHJW: Pomarańczowi przełamani po dwóch setach - relacja z meczu Polska - Holandia