Polki kończą Uniwersjadę na 11. miejscu

Reprezentacja Polski koszykarek wygrała w poniedziałek spotkanie z Brazylią i zajęła ostatecznie jedenaste miejsce podczas Letniej Uniwersjady, która odbywa się w Kazaniu.

Dawid Lis
Dawid Lis

W 2011 roku podczas Letniej Uniwersjady w chińskim Shenzhen Polki były sklasyfikowane na ostatniej, 15. pozycji. Wszyscy chcieli w tym roku poprawić tę pozycję i to się udało. Z Kazania biało-czerwone wyjadą sklasyfikowane na 11. miejscu.

Podopieczne Adama Ziemińskiego w ostatnim dniu turnieju rywalizowały z Brazylią. Początkowo mecz o pierwszą pozycję w drugiej dziesiątce był wyrównany. Do przerwy to nawet zawodniczki z Ameryki Południowej prowadziły 35:34.

Po rozmowach w szatni wszystko się zmieniło. Polki zaczęły grać lepiej, skuteczniej i wypracowały sobie przewagę, której do końca nie oddały. Końcówkę trzeciej kwarty biało-czerwone wygrały 12:0, dzięki czemu wyszły na spokojne prowadzenie.

W ciągu ostatnich dziesięciu minut mogły kontrolować przebieg meczu i dorzuciły jeszcze kilka oczek do swojej przewagi, ostatecznie wygrywając 73:59. - Turniej był bardzo pożyteczny. Był to dla nas przegląd drugiego szeregu - powiedział po zawodach Adam Ziemiński, szkoleniowiec kadry.

Oczywiście Polki mogły zostać sklasyfikowane nieco wyżej, jednak nie udało się biało-czerwonym pokonać wcześniej koszykarek z Chin. - Troszkę zabrakło nam lepszej gry przeciwko Chinkom, gdybyśmy wygrali to byśmy grali o miejsca 9-10 i to by w pełni odpowiadało naszym możliwościom – stwierdził trener reprezentacji.

Polska - Brazylia 73:59 (18:18,16:17,19:10,20:14)

Polska: Martyna Stelmach 19, Barbara Skowronek 16, Milena Krzyżaniak 12, Klaudia Sosnowska 9, Joanna Markiewicz 7, Agnieszka Śnieżek 6, Agata Szczepanik 0, Claudia Trębicka 2, Roksana Schmidt 0, Monika Bieniek 0

Najwięcej dla Brazylii: Ariane Silva 11, Luana Souza 11, Andressa Arantes 10