Superliga: Zenit nie obroni tytułu, zespoły Falaski i Grozera w finale!

We wtorek poznaliśmy finalistów ligi rosyjskiej, a są nimi zespoły Uralu Ufa oraz Biełogorie Biełgorod. Tytułu sprzed roku nie obroni Zenit Kazań.

Tomasz Rosiński
Ural Ufa, w którym podstawowym rozgrywającym jest Miguel Falasca, w czwartym meczu przeciwko Guberniji Niżny Nowogród postawił kropkę nad "i", wygrywając we wtorek w trzech setach. To zwycięstwo dało Uralowi historyczny awans do finału ligi rosyjskiej. Podobnie jak dzień wcześniej w ekipie gospodarzy prym wiedli Leandro Vissotto i Aleksiej Spiridonow.
Miguel Falasca po odejściu ze Skry Bełchatów zagra w finale najlepszej ligi świata Miguel Falasca po odejściu ze Skry Bełchatów zagra w finale najlepszej ligi świata
IV pojedynek pomiędzy Biełogorie Biełgorod a Zenitem Kazań przebiegał pod dyktando gospodarzy (3:1), którzy tylko w pierwszym secie musieli uznać wyższość przeciwników. Tym samym ekipa Georga Grozer w finale Superligi zmierzy się z Uralem, zaś Zenitowi pozostała walka o "brąz".

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Wyniki 4. meczów półfinałowych rosyjskiej Superligi:

Ural Ufa - Gubernija Niżny Nowogród 3:0 (25:22, 25:16, 26:24)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3:1 dla Uralu

Biełogorie Biełgorod - Zenit Kazań 3:1 (20:25, 25:18, 25:18, 25:16)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3-1 dla Biełogorie

Wynik 4. meczu półfinałowego o miejsca 5-8:

Kuzbass Kiemierowo - Lokomotiw Nowosybirsk 1:3 (25:20, 20:25, 19:25, 13:25)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3:1 dla Lokomotiwu

O miejsce 5. w lidze rosyjskiej zagrają Fakieł Nowy Urengoj, w którym gra Łukasz Żygadło, z Lokomotiwem Nowosybirsk.

Superliga: Zespół Łukasza Żygadły powalczy o europejskie puchary!