Superliga: Zespół Żygadły oddalił się od strefy medalowej, ekipa Grozera wygrała mecz o "życie"

Zespół Łukasza Żygadły, Fakieł Nowy Urengoj, przegrał już drugi mecz w ćwierćfinałach ligi rosyjskiej i jego awans do strefy medalowej wydaje się coraz mniej prawdopodobny.

Tomasz Rosiński

Fakieł, w którym występuje Łukasz Żygadło, bardzo dobrze rozpoczął środowy mecz z Uralem Ufa, gdyż wygrał pierwszego seta 25:21. Później z minuty na minutę zaczęła narastać dominacja gospodarzy, przez co kolejne trzy partie padły łupem Leandro Vissotto i jego kolegów z drużyny. Ural prowadzi w ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw 2:1, a do awansu do 1/2 finału brakuje mu już tylko jednego wygranego spotkania.

Ekipa Georga Grozera, Biełogorie Biełgorod, w pojedynku o "życie" pokonała w trzech setach Lokomotiw Nowosybirsk. Zespół z Biełgorodu wciąż pozostaje w grze o półfinał Superligi, chociaż jego sytuacja jest trudna, gdyż Lokomotiwowi brakuje tylko jednego zwycięstwa.
Zespół Georga Grozera wciąż pozostaje w grze o półfinał ligi rosyjskiej Zespół Georga Grozera wciąż pozostaje w grze o półfinał ligi rosyjskiej
Dość niespodziewaną porażkę poniósł naszpikowany gwiazdami Zenit Kazań, który musiał uznać wyższość (1:3) Kuzbassu Kiemierowo.

Zaledwie trzech meczów, aby awansować do półfinału potrzebowała Gubernija Niżny Nowogród, prowadzona przez bułgarskiego szkoleniowca, Plamena Konstantinowa.

Wyniki trzecich meczów ćwierćfinałowych rosyjskiej Superligi (do 3 zwycięstw):

Ural Ufa - Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (21:25, 25:23, 25:20, 25:18)

Stan rywalizacji: 2-1 dla Uralu Ufa

Kuzbass Kiemierowo - Zenit Kazań 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:19)

Stan rywalizacji: 2-1 dla Zenitu Kazań

Gazprom-Jugra Surgut - Gubernija Niżny Nowogród 1:3 (20:25, 14:25, 25:22, 20:25)

Stan rywalizacji: 3-0 dla Guberniji Niżny Nowogórd

Biełogorie Biełgorod - Lokomotiw Nowosybirsk 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

Stan rywalizacji: 2-1 dla Lokomotiwu Nowosybirsk

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

Superliga: Kompromitacji zespołu Bartosza Kurka ciąg dalszy
Gwiazdor Cuneo i reprezentacji Francji zagra w lidze rosyjskiej?