Liga Mistrzyń: Komplet punktów dla Galatasaray Stambuł i Dynama Moskwa

We wtorek rozegrano trzy spotkania Ligi Mistrzyń. Komplet punktów zdobyły siatkarki Galatasaray Stambuł i Dynama Moskwa. Zwycięstwo odniósł też Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Agnieszka Kaszuba

Grupa C

Galatasaray Stambuł jechało do Bukaresztu po szybką wygraną. Jednak już pierwsza partia pokazała faworytkom, że wcale nie czeka ich łatwe zadanie. Dzięki świetnej grze w końcówce premierowej odsłony pojedynku, zwycięstwo odniosły gospodynie. Wynik 25:21 bardzo zmobilizował turecką ekipę. Dwa kolejne sety okazały się prawdziwym pogromem miejscowych. Dopiero w czwartym kibice ponownie doczekali się zaciętej walki. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały faworytki i to one zapisały na swoim koncie komplet punktów.

Galatasaray do zwycięstwa poprowadził duet Rosir Calderon - Neriman Ozsoy (odpowiednio 20 i 17 oczek).

Dinamo Romprest Bukareszt - Galatasaray Daikin Stambuł 1:3 (25:21, 13:25, 13:25, 24:26)

Dinamo: Stefan, Marcovici, Lupu, Hood, Baciu, Zburova, Valachova (libero) oraz Minca, Carbuneanu.

Galatasaray: Barut, Molnar, Calderon, Ozsoy, Lo Bianco, Gioli, Esepasa (libero) oraz Konar, Alikaya.

W czwartek, w drugim meczu grupy C zmierzą się Yamamay Busto Arsizio i ASPTT Miluza.

Grupa D

W grupie D Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Azerrail Baku. RELACJA z tego meczu =>

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Azerrail Baku 3:2 (18:25, 20:25, 25:10, 25:23, 15:13)

Tauron MKS: Śliwa, Kaczor, Tokarska, Plchotova, Leys, Skowrońska, Stacchiotti (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Zaroślińska, Liniarska, Dirickx.

Azerrail: Radecka, Flier, Anzanello, Wensink, Hodge, Stam-Pilon, Carocci (libero) oraz Lipicer-Samec, Karimova, Wilson.

W czwartek, w drugim meczu grupy D zmierzą się Eczacibasi Stambuł i Dresdner SC.

Grupa F

Młode siatkarki Crvenej Zvezdy Belgrad bardzo dobrze zaczęły mecz z Dynamem Moskwa. Choć w pierwszym secie przegrywały już 9:19, wykorzystały rozluźnienie rywalek i odwróciły losy partii. Taki obrót spraw bardzo podrażnił faworytki. Trzy kolejne sety zakończyły się bezdyskusyjnym zwycięstwem Dynama. Tak więc Serbki wciąż czekają na wygraną w tegorocznej Lidze Mistrzyń.

Ekipa z Moskwy zawdzięcza komplet punktów świetnej grze blokiem (17:6) i znacznie wyższej skuteczności ataku. Na nieoficjalną nagrodę MVP zapracowała Natalia Obmoczajewa (19 punktów).

Crvena Zvezda Belgrad - Dynamo Moskwa 1:3 (26:24, 18:25, 16:25, 20:25)

Crvena Zvezda: Popović, Bjelica, Stevanović, Kecman, Lukić, Milovits, Pusić (libero) oraz Budrović.

Dynamo: Morozowa, Marczenko, Obmoczajewa, Osmokrović, Kriwiec, Akułowa, Jeżowa (libero) oraz Gonczarowa, Markowa.

W środę, w drugim meczu grupy F zmierzą się Lokomotiv Baku i Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. ZAPOWIEDŹ tego spotkania =>