Gwardia Cup: AzerRail Baku zwycięzcą pierwszego meczu

Zespół AzerRail Baku wygrał pierwszy mecz turnieju "Gwardia Cup 2012", który rozgrywany jest we Wrocławiu. Azerki były zdecydowanie lepsze od Turczynek.

Artur Długosz

W pierwszym meczu turnieju "Gwardia Cup 2012" zmierzyły drużyny AzerRail Baku i Fenerbahce Women Volleyball Team Istanbul. Oba zespoły święciły już niejeden triumf zarówno na krajowym, jak i europejskich podwórku. Pierwszy punkt w starciu co prawda zdobyły Turczynki, ale później zdecydowanie dominowały już Azerki. Podopieczne Alessandro Chiappiniego z Mileną Radecką w składzie w pierwszej odsłonie potyczki zwyciężyły 25:17. W drugim secie zespół AzerRail Baku, wspierany przez wrocławską publiczność, gładko wygrał do 16.

W trzeciej odsłonie potyczki Turczynki rywalkom z Azerbejdżanu sprawiły już nieco więcej problemu. Od początku tego starcia trwała bowiem wyrównana walka punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną Azerki zeszły jednak prowadząc 16:14. Ostatecznie ten set zakończył się wynikiem 25:23 dla AzerRail Baku. W całym meczu drużyna z Azerbejdżanu zwyciężyła 3:0.

Azerrail Baku  -  Fenerbahce Women Volleyball Team Istanbul 3:0 (25:17, 25:16, 25:23).

AzerRail Baku: Sara Anzanello, Manon Flier, Tina Lipicer-Samec, Milena Radecka, Megan Hodge, Valeria Korotenko (libero), Caroline Wensink.

Fenerbahce: Merve Dalbeler (libero), Paula Pequeno, Ipek Soroglu, Seda Tokatlioglu, Yeon Koung Kim, Nilay Ozdemir, Eda Erdem Dundar.