Nowi siatkarze w Pekpolu Ostrołęka

Piąty zespół poprzedniego sezonu - Pekpol Ostrołęka zakontraktował czterech nowych zawodników. Jedną z nowych twarzy w zespole Andrzeja Dudźca jest Maciej Krzywiecki.

Jakub Artych

Niespełna 23-letni przyjmujący karierę siatkarską rozpoczynał w GTPS-ie Gorzów Wielkopolski. Następnie Maciej Krzywiecki wykupiony został przez Skrę Bełchatów, z której wypożyczony został między innymi do Delekty Bydgoszcz czy Farta Kielce. W grudniu 2010 roku zawodnik podpisał kontrakt ze Stalą Nysa. W ostatnim sezonie Krzywiecki reprezentował barwy ekipy z Warszawy, z którą wywalczył drugie miejsce w pucharze Challenge Cup. Warto również wspomnieć, iż przyjmujący był kapitanem reprezentacji kadetów, która w 2007 roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy, a następnie w Meksyku zajęła w Mistrzostwach Świata 5. miejsce za Iranem, Chinami, Francją i Argentyną.

W drużynie z Ostrołęki zagra również dwóch zawodników z DelicPolu Norwid Częstochowa. Pierwszym z nich jest występujący na pozycji środkowego - Dawid Siwczyk. Drugim natomiast jest rozgrywający Jakub Nowosielski. Obaj są Mistrzami Polski juniorów w barwach Delic-Polu Norwid Częstochowa, gdzie trenowali m.in. pod okiem byłego trenera reprezentacji Polski, Stanisława Gościniaka. Nowosielski powalczy o miejsce w pierwszej szóstce z Grzegorzem Pietkiewiczem, a Dawid Siwczyk natomiast zastąpi w drużynie Mateusza Sacharewicza, który zdecydował się przenieść do Energetyka Jaworzno.
Krzywiecki zagra w Pekpolu Krzywiecki zagra w Pekpolu
Ostatnim nabytkiem w drużynie Andrzeja Dudźca jest przyjmujący Piotr Adamowicz. 22-letni zawodnik w przeszłości reprezentował barwy GTPS Gorzów Wielkopolski a w ostatnim sezonie występował w II-ligowej ekipie Czarni Wirex Rząśnia. Kontrakt z klubem na kolejny sezon przedłużył również między innymi: libero Adrian Mihułka, środkowy Tomasz Stańczuk czy przyjmujący Grzegorz Białek.

Włodarze Pekpolu Ostrołęka mają planach zakontraktowanie nowego atakującego. Ostateczna kadra piątej drużyny poprzedniego sezonu podana zostanie w przeciągu kilku dni. Przygotowania do nowych rozgrywek zawodnicy z Ostrołęki rozpoczną 31 lipca. Zespół szlifować formę będzie na własnych obiektach.