WGP grupa L: Męczarnie Dominikanek

Tajwanki w ładnym stylu pożegnały się z tegorocznym World Grand Prix, urywając seta faworyzowanej reprezentacji Dominikany. Ambitnym Azjatkom niewiele zabrakło, by doprowadzić do tie-breaka.

Agnieszka Kaszuba

Reprezentacje Tajwanu i Dominikany w niedzielę walczyły już tylko o honor. Gospodynie we wcześniejszych spotkaniach cyklu ugrały zaledwie dwa sety, a ich rywalki cztery punkty. Faworytkami były oczywiście bardziej doświadczone Dominikanki, ale lekceważyć nie można żadnego przeciwnika.

Siatkarki z Karaibów przekonały się o tym już w drugiej partii. Pierwszego seta kontrolowały od samego początku i zakończyły go wynikiem 25:18, więc liczyły, że i kolejna odsłona pojedynku będzie miała taki przebieg. Ambitne Tajwanki jednak na to nie pozwoliły. Notorycznie obijały ręce rywalek, dobrze serwowały i w efekcie doprowadziły do wyrównania. Dominikanki nie potrafiły wykorzystać lepszych warunków fizycznych ani odpowiednio zmobilizować się do walki. Dlatego zamiast wysoko prowadzić musiały rywalizować z miejscowymi punkt za punkt. Dopiero błędy Azjatek pozwoliły im odskoczyć na cztery oczka (21:17), a później zakończyć seta. W żaden sposób nie zniechęciło to gospodyń, które nie porzuciły marzeń o pierwszym punkcie w tegorocznych World Grand Prix. Skuteczny blok sprowadził je na przerwę techniczną z minimalnym prowadzeniem. Zespoły toczyły wyrównaną walkę, a spotkanie życia rozgrywała Wan Ting Chen, która kończyła atak za atakiem. W końcówce górę wzięło jednak doświadczenie faworytek, które ostatecznie zdobyły komplet punktów.

Dominikanki lepiej atakowały i blokowały, ale gorzej spisały się w polu zagrywki i popełniły więcej błędów własnych. Dobre spotkanie rozegrała Altagracia Mambru (25 punktów), a po przeciwnej stronie siatki świetnie spisała się Wan Ting Chen (21 punktów).

Tajwan - Dominikana 1:3 (18:25, 25:21, 18:25, 22:25)

Tajwan: Teng, Wang, W.T. Chen, W.C. Chen, Wen, Tsai, Yang (libero) oraz Y.H. Lee, Wu, Liao, Y.P. Lee.

Dominikana: Vargas, Perez, Echenique, Rivera, Pena, Mambru, Fernandez (libero) oraz Marte, Nunez, Rondon.