Cztery drużyny zostały w grze - podsumowanie 18. kolejki Młodej Ligi

Ostatnimi meczami w fazie zasadniczej sześć zespołów zakończyło występy w drugiej edycji Młodej Ligi. Na wywalczenie mistrzostwa tych rozgrywek w dalszym ciągu szanse mają Skra Bełchatów, Delecta Bydgoszcz, Asseco Resovia Rzeszów oraz Jastrzębski Węgiel.

Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:22)

Przed tym spotkaniem oba zespoły nie miały już możliwości awansu do fazy play-off. W takiej sytuacji większą determinacją wykazali się zawodnicy z Gdańska. Goście wygrali pierwszego seta, ale w trzech kolejnych górą byli już gospodarze. Rozstrzygnięcie tego pojedynku nie zmieniło sytuacji obu drużyn w tabeli końcowej - Lotos Trefl zajął dziewiąte miejsce, a Politechnika Warszawska - siódme.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 1:3 (24:26, 29:27, 21:25, 21:25)

Bydgoszczanie wygrywając z akademikami z Częstochowy, zapewnili sobie zachowanie drugiego miejsca przed kolejnym etapem rywalizacji w Młodej Lidze. Pierwsze dwa sety tego spotkania miały bardzo wyrównany przebieg - raz jedna, a raz druga drużyna wygrywała na przewagi. Później sytuację na boisku kontrolowali już zawodnicy Delecty, którzy w play-offach zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Częstochowianie zakończyli występy w tym sezonie na szóstej pozycji.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:20, 25:21)

Mecz pomiędzy Asseco Resovią a Jastrzębskim Węglem - ze względu na wpływ jego wyniku na dalszą rywalizację - był najciekawszym spotkaniem kolejki. Potwierdził to pierwszy set, w którym rzeszowianie wygrali dopiero po grze na przewagi. Później jednak mecz stał się dość jednostronnym widowiskiem, w którym zdecydowanie dominowała drużyna gospodarzy. Dzięki temu zwycięstwu Resovia awansowała do play-off-ów z trzeciego miejsca w tabeli, a Jastrzębski Węgiel - z czwartego.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:20, 25:18, 25:18)

Mający za sobą długą i nieprzyjemną serię (siedem porażek z rzędu) kędzierzynianie w dwóch ostatnich meczach sezonu wreszcie się odbudowali. Poprzednio wygrali 3:0 z Jastrzębskim Węglem, a teraz w takim samym wymiarze pokonali akademików z Olsztyna. Dzięki temu gracze Zaksy zajęli na koniec rozgrywek piąte miejsce. Olsztynianie natomiast zamykają stawkę zespołów rywalizujących w tym sezonie w Młodej Lidze.

Skra Bełchatów - Fart Kielce 3:0 (25:22, 25:17, 25:17)

Pewni awansu do play-off-ów bełchatowianie, którzy przez większość czasu byli liderami tabeli, nie zawiedli swoich kibiców i po raz kolejny odnieśli efektowne zwycięstwo. Tym razem w trzech setach uporali się z Fartem Kielce. Rywale w żadnym z setów nie zagrozili zbytnio dominującej na boisku Skrze. Dzięki dobrej postawie na przestrzeni całej fazy zasadniczej młodzi siatkarze z Bełchatowa zajęli pierwsze miejsce w rywalizacji, wyprzedzając drugą Delectę aż o 10 punktów. Kielczanie muszą się zadowolić natomiast ósmą pozycją.