LM: Problemy Zenitu i Lube Banca - po wtorkowych spotkaniach w Lidze Mistrzów

Drużyna Euphony Asse-Lennik była bardzo blisko sprawienia ogromnej sensacji. Belgowie nie zdołali jednak postawić kropki nad "i" w tie-breaku, co wykorzystali zawodnicy Zenitu Kazań. W innych spotkaniach zwycięstwa odniosły zespoły z Maceraty i Belgradu.

Grupa B

Drużyna Zenitu Kazań udała się do Belgii w celu zdobycia kolejnych trzech punktów w trzech setach. Inauguracyjna partia wskazywała na to, że Rosjanie swój cel osiągnął bez najmniejszych przeszkód, jednak kolejną odsłonę spotkania wygrali zawodnicy Euphony.

To jedynie rozwścieczyło Rosjan. W trzeciej odsłonie nie dali oni najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi, jednak ku olbrzymiej radości miejscowych kibiców czwarta partia padła łupem gospodarzy. Przez niemal całego tie-breaka to gospodarze byli na prowadzeniu, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Władimira Alekny

Euphony Asse-Lennik - Zenit Kazań 2:3 (21:25, 25:19, 12:25, 25:22, 14:16)

Euphony Asse-Lennink: Westphal, Overbeeke, Tolar, Radić, Ramma, Verschueren, Plot (libero) oraz De Brabandere, Deville, Claes

Zenit Kazań: Apalikow, Vermiglio, Siwożelec, Czeremisin, Bierieżko, Gutsaliuk, Babiczew (libero) oraz Wołkow, Priddy, Babeszin, Michajłow

Grupa C

W jedynym rozegranym we wtorek meczu w grupie C Partizan Belgrad zmierzył się z hiszpańskim CAI Teruel. Gospodarze wspierani przez swoich fanatycznych kibiców potrzebowali aż pięciu setów aby odnieść zwycięstwo. Z bardzo dobrej strony pokazał się Aleksandar Minić, który dobył 30 punktów, w czasie gdy najlepiej punktujący w drużynie z Teruel, James Webber zdobył ich 18.

- Ostatni set był dla nas walką o życie, po tym jak zmarnowaliśmy swoja szansę w partii czwartej. Taktycznie byliśmy bardo dobrze przygotowani na tego rywala - powiedział po meczu trener Partizana Milan Djuricić.

We czwartek ZAKSA Kędzieryn-Koźle rozegra spotkanie z Trentino PlanetWin365.

Partizan Belgrad - Cai Teruel 3:2 (25:18, 25:27, 25:23, 17:25, 15:12)

Partizan Belgrad: Minić, Pesut, Brdjović, Nikolić, Mijailović, Ljubicić, Ilić (libero) ora Popović, Samardzić, Zarković, Bulatović

CAI Teruel: Parres, Sevillano, Valera Capon, Sugranes Martinez, Webber, Hermeley, Llenas (libero) oraz Rodriguez, Arranz, Oroz, Dreyer Viana, Sanllehi

Tabela grupy C

1ZAKSA Kędzierzyn-Koźle389:4
2Trentino PlanetWin365378:3
3CAI Teruel446:10
4Partizan Belgrad425:11

Grupa E

Zawodników Hypo Tirol Innsbruck czekała bardzo ciężka przerwa. Po porażce na własnym terenie z Lube Banca Macerata udali się oni na rewanż do Włoch. W pierwszym spotkaniu udało im się wygrać wprawdzie jedną partię, jednak w kolejnych swoją klasę potwierdzili zawodnicy z Italii. z pewnością będą oni chcieli zapomnieć także i o drugim meczu. Pomimo tego, że w czwartym secie mieli już sześciopunktową przewagę, to nie zdołali jej utrzymać co zaowocowało porażką. Była to już czwarta przegrana Austriaków, którzy w Lidze Mistrzów nie zdobyli jeszcze punktu.

Lube Banca Macerata - Hypo Tirol Innsbruck 3:1 (23:25, 25:23, 25:21, 25:21)

Lube Banca Macerata: Pajenk, Parodi, Kovar, Travica, Omrcen, Podrascanin, Exiga (libero) oraz De Moraes Lampariello, Monopoli

Hypo Tirol Innsbruck: Carletti, Chrtiansky, Gavan, Boff, Pedro Henrique, Arvydas, Laure (libero) oraz Cebron, Koncal, Berger

Tabela grupy E

1Lube Banca Macerata41011:6
2Lokomotiw Nowosibirsk367:3
3Fenerbache Stambuł356:6
4Hypo Tirol Innsbruck403:12

Grupa F

W jedynym meczu grupy F Skra Bełchatów pokonała na wyjeździe ACH Volley Lublana 3:0.