Serie A siatkarek: Tie-break Skorupy, kolejny blamaż Okuniewskiej

Za nami czwarta kolejka zmagań w żeńskiej Serie A. Nie była ona niestety szczęśliwa dla Polek. Chateau D'Ax Urbino Katarzyny Skorupy przegrało po tie-breaku z Carnaghi Villa Cortese. Od dna nie może odbić się Scavolini Pesaro. Berenika Okuniewska i jej koleżanki nie zdobyły punktów w Parmie i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Agnieszka Kaszuba

Starcie Chateau D'Ax Urbino i Carnaghi Villa Cortese miało być hitem czwartej kolejki Serie A. Kibice, którzy liczyli na emocje i walkę o każdą piłkę, nie zawiedli się. Pierwsze dwa sety należały do przyjezdnych, które wygrały je bardzo wyraźnie. Chateau nie zamierzało się jednak poddać. Podopieczne trenera Salvagniego doprowadziły do tie-breaka. Na tym niestety ich możliwości się wyczerpały. Piaty set przebiegał pod dyktando siatkarek z Villa Cortese, które zdobyły ostatecznie cenne dwa oczka do ligowej tabeli.

Umiarkowanie zadowolona ze swojej postawy może być Katarzyna Skorupa. Polka zdobyła 7 punktów: 4 atakiem i 3 blokiem. Niestety jej wystawy nie zawsze były precyzyjne, a Chateau osiągnęło niewysoką, 38-procentową skuteczność.

Chateau D'Ax Urbino - MC-Carnaghi Villa Cortese 2:3 (19:25, 16:25, 25:16, 25:20, 10:15)

Chateau: Djerisilo, Garzaro, Skorupa, Crisanti, Tirozzi, Faucette, Blagojević (libero)

Carnaghi: Pavan, Guiggi, Cruz, Pincerato, Barborkova, Wilson, Carocci (libero)

Czarna seria Scavolini trwa. Tak fatalnego początku rozgrywek zespół z Pesaro dawno nie zanotował. Berenika Okuniewska i jej koleżanki nie potrafią się pozbierać i przegrywają mecz za meczem. Nie inaczej było w niedzielę. Tym razem za silnym rywalem okazała się Cariparma. Mecz był zacięty, ale zawodniczki z Parmy cały czas kontrolowały sytuację i zdobyły komplet punktów. Bezwzględną MVP spotkania okazała się Kenny Moreno Pino. Kolumbijka zaszokowała obserwatorów zapisując na swoim koncie aż 40 oczek!

Na tle słabo grających koleżanek coraz więcej pochwał zbiera polska środkowa. Okuniewska zdobyła 13 punktów (w tym jeden zagrywką), atakując z wysoką, 67-procentową skutecznością. Włoscy statystycy wystawili jej za ten występ bardzo pozytywną notę - 6,3.

Cariparma SiGrade Parma - Scavolini Pesaro 3:1 (25:22, 21:25, 25:15, 27:25)

Cariparma: Bacchi, Dalia, Campanari, Roani, Moreno Pino, Brusegan, Poma (libero)

Scavolini: Klineman, Saccomani, Feretti, Okuniewska, Ampudia, Musti, De Gennaro (libero)

W tabeli włoskiej Serie A prowadzi Yamamay Busto Arsizio, które ma na swoim koncie komplet 12 punktów. Chateau D'Ax Urbino z 10 oczkami plasuje się na trzeciej pozycji, a Scavolini Peasro, z dorobkiem jednego seta, zajmuje jedenaste miejsce.