Wysyp tie-breaków - podsumowanie 3.kolejki Młodej Ligi

Pięciosetowe boje oglądali kibice w Rzeszowie, Częstochowie i Warszawie. W stolicy Podkarpacia górą była Skra Bełchatów, ale już w pozostałych miastach wyższość gospodarzy musieli uznać siatkarze z Kielc i Olsztyna. Niewiele ponad godziny na zwycięstwo potrzebowali kędzierzynianie oraz bydgoszczanie.

Agnieszka Niedziałek

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:10, 30:28, 25:20)

Kędzierzynianie zapisali na swoim koncie komplet punktów dzięki wygranej w trzech setach. Jednak każda z tych partii miała zupełnie inny przebieg. Pierwsza to prawdziwy pogrom w wykonaniu ZAKSY. W drugiej gdańszczanie postawili swoim rywalom już dużo twardsze warunki i ulegli dopiero po grze na przewagi 28:30. Podłamani jednak przegraną w poprzedniej odsłonie w secie numer trzy nie byli w stanie przeciwstawić się pewnie grającym przeciwnikom.

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 2:3 (29:27, 25:21, 22:25, 20:25, 21:23)

Nie tylko seniorskie drużyny Resovii i Skry stworzyły w środę bardzo emocjonujące widowisko. Młodzi siatkarze sprezentowali kibicom pięć zaciętych partii. Pierwsza na przewagi wygrana została przez gospodarzy. Również drugi set padł ich łupem. Później jednak losy spotkania całkowicie się odwróciły i bełchatowianie doprowadzili do wyrównania. Rozstrzygnięcie piątej partii nie było prostą sprawą. Obie drużyny nie rezygnowały z walki i dawały z siebie wszystko. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się podopieczni Sławomira Augustyniaka.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa - Fart Kielce 3:2 (22:25, 29:27, 26:28, 25:19, 17:15)

Niełatwo przyszło częstochowianom trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Młodej Ligi. "Farciarze" wygrali w pierwszym secie i widać było, że w kolejnych również będą bardzo groźnym przeciwnikiem. Druga bardzo zacięta partia ostatecznie rozstrzygnięta została jednak na korzyść gospodarzy tego spotkania. Podobny przebieg miał kolejny set, tyle że tym razem to kielczanie cieszyli się ze zdobycia ostatniego punktu. W tym czasie coraz lepiej zaczął sobie radzić AZS Delic-Pol, który - niesiony na fali zdecydowanego zwycięstwa w czwartej partii - pokonał przeciwnika także w emocjonującym tie-breaku.

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2 (25:22, 15:25, 25:12, 22:25, 15:12)

Obie drużyny walczyły w tym meczu o swoją pierwszą wygraną w tym sezonie. Być może ta wielka chęć, aby wreszcie zejść z parkietu w roli zwycięzcy spowodowała, że mecz był zacięty, ale i nierówny. W pierwszej partii lepsi okazali się gospodarze, druga natomiast została rozstrzygnięta zdecydowanie na korzyść akademików z Olsztyna. Gracze Politechniki Warszawskiej nie dawali za wygraną i w trzecim secie to oni, wygrywając do 12, zdeklasowali przeciwników. Indykpol doprowadził do remisu dzięki wygranej w czwartej odsłonie i walczył dzielnie w kolejnej, ale tego dnia okazało się to za mało na zdeterminowanych siatkarzy ze stolicy.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

Bydgoszczanie kontynuują swoją świetną passę i tym razem ich ofiarą byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Młodzi zawodnicy z południa Polski nie byli w stanie przeciwstawić się swoim rywalom. W każdym z trzech setów Delecta nie pozostawiła wątpliwości, kto w tym spotkaniu zasłużył na zwycięstwo. Dzięki swojej efektownej i efektywnej grze podopieczni Krzysztofa Kowalczyka awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.