Bułgarki zagrają w turnieju kontynentalnym do igrzysk olimpijskich

Po zwycięstwie w pięciu setach nad reprezentacją Azerbejdżanu Bułgaria może cieszyć się w pierwszego miejsca w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich i awansu do turnieju kontynentalnego.

Michał Kaczmarczyk

W finałowym spotkaniu turnieju w Azerbejdżanie Bułgaria wygrała z gospodyniami 3:2 (25:12, 21:25, 25:18, 15:25, 15:9). W meczach półfinałowych Azerbejdżan pokonał Czechy 3:1 , a Bułgaria w takim samym stosunku pokonała drużynę Ukrainy.

Wciąż trwają pozostałe turnieje prekwalifikacyjne, których stawką jest awans do turnieju kontynentalnego (to jego zwycięzcy zagrają na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku). W zawodach rozgrywanych w Kaliningradzie w finale wystąpią Rosjanki i Rumunki. Zawodniczki Siergieja Owczynnikowa pokonały w półfinale Hiszpanię 3:0, zaś Rumunki wygrały 3:1 z reprezentacją Belgii.

W drużynie Belgijek grały znane z parkietów Plusligi Kobiet Frauke Dirickx, Charlotte Leys i Helene Rosseaux, natomiast w drużynie czeskiej znalazły się Lucie Muhlsteinova i Ivana Plchotova