LM: Sensacja w Maceracie, ACH Volley wyeliminował Lube Banca!

Sensacyjnie zakończyła się rywalizacja w parze Lube Banca Marche Macerata - ACH Volley Bled. Do kolejnej fazy LM awansował niespodziewanie zespół ze Słowenii, który dwukrotnie wygrał 3:2. Pozostaje sobie tylko życzyć, by śladem grupowego rywala poszła Asseco Resovia w rywalizacji z Trentino BetClic.

Ag Sta
Ag Sta

Knack Randstad Roeselare - Trentino BetClic Trento 1:3 (26:28, 25:18, 21:25, 14:25)
Pierwszy mecz: 3:1 dla Trentino
Awans: Trentino BetClic

Chociaż drużyna z Belgii przystąpiła do pojedynku z dużą determinacją, w ostatecznym rozrachunku musiała uznać wyższość wicemistrzów Włoch i klubowych mistrzów świata. Trentino do awansu potrzebowało dwóch wygranych partii i po trzech rozegranych w Roeselare setach mogło się cieszyć z awansu. Knack postawił jednak rywalom trudne warunki. Pierwszego seta przegrał dopiero na przewagi, w drugim tryumfował 25:18. Niewiadomo, jak dalej potoczyłoby się to spotkanie, gdyby w końcówce bardzo wyrównanej partii trzeciej na zagrywce nie stanął Matiej Kazijski, który swoim mocnym serwisem wprowadził Trento do play off 6.

Asseco Resovia Rzeszów - CSKA Sofia 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)
Pierwszy mecz: 3:1 dla Resovii
Awans: Resovia Rzeszów

Rewanżowe spotkanie play off 12 było popisem gry rzeszowskiego zespołu, który nie pozostawił żadnych złudzeń rywalom z Bułgarii. Resovia wygrała pewnie 3:0 i już w swoim debiucie w LM zapewniła sobie awans do najlepszej szóstki zespołów. W środowym meczu CSKA jedynie na początku trzeciego seta wyszedł na prowadzenie, ale później rytm gry złapali desygnowani na tą partię zmiennicy i Resovia wygrała wysoko, 25:18.

Zenit Kazań - Olimpiakos Pireus 3:2 (21:25, 25:20, 25:19, 27:29, 15:8)
Pierwszy mecz: 3:1 dla Olimpiakosu
Awans: Olimpiakos

Brakowało naprawdę niewiele, by o losach awansu z pary Zenit Kazań - Olimpiakos Pireus decydował złoty set. Drużyna z Rosji, która przed tygodniem przegrała 1:3, przed blisko 4 tys. publicznością w Kazaniu stanęła na wysokości zadania i była bardzo blisko zwycięstwa 3:1 z rywalem z Grecji. Zenit prowadził już w meczu 2:1, ale przegrał trzecią partię na przewagi, do 27, grzebiąc tym samym szansę awansu. Przed rokiem ekipa z Kazania, w której grają m.in. Lloy Ball i Clayton Stanley również nie grała w Final Four, bo w play off 6 została wyeliminowała przez Lube Banca Macerata.

Hypo Tyrol Insbruck - VfB Friedrichshafen 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)
Pierwszy mecz: 3:1 dla VfB
Awans: Hypo Tyrol

Do prawdziwej niespodzianki doszło w Insburcku, gdzie miejscowy Hypo Tyrol wygrał 3:0 z VfB Friedrichshafen, eliminując tym samym niemiecki zespół z Ligi Mistrzów. VfB jak burza przeszedł przez fazę grupową, odnosząc cztery zwycięstwa, z Coprą Piacenza, Jastrzębskim Węglem i Panathinaikosem Ateny. Przed tygodniem pokonał austriacką ekipę 3:1 i wydawał się być pewnym kandydatem do awansu. Warto jednak zauważyć, że Hypo Tyrol, chociaż pozbawiony gwiazd, jest naprawdę solidnym zespołem. W tej edycji LM ekipa z Insbrucka pokonała już m.in. dwukrotnie Noliko Maaseik.

Lube Banca Marche Macerata - ACH Volley Bled 2:3(23:25, 25:17, 25:20, 19:25, 12:15)
Pierwszy mecz: 3:2 dla ACH Volley
Awans: ACH Volley Bled

To z pewnością największa sensacja fazy play off Ligi Mistrzów. Włoska Lube Banca Marche Macerata, z Sebstianem Świderskim w składzie odpadła w fazie play off 12, ulegając słoweńskiemu ACH Volley Bled, grupowemu rywalowi Resovii. W kolejnej fazie ACH Volley zmierzy się z austriackim Hypo Tyrol Insbruck, który również niespodziewanie wyeliminował niemiecki VfB. Obie drużyny znają się znakomicie z rywalizacji w lidze środkowoeuropejskiej MEVZA. Po koniec listopada w bezpośrednim spotkaniu 3:1 wygrał ACH Volley. Podopieczni Glena Hogga staną więc przed ogromną szansą awansu do Final Four.

Panathinaikos Ateny - Dynamo Moskwa

Mecz rozegrany zostanie w czwartek, 18 lutego. Pierwsze spotkanie 3:0 wygrało Dynamo Moskwa.