Klubowe MŚ: Polska drużyna należy do światowej elity - komentarze po spotkaniu Al-Arabi Doha - Skra Bełchatów

Skra Bełchatów pokonała 3:0 drużynę gospodarzy, Al-Arabi. Kapitan mistrzów Polski - Mariusz Wlazły - podkreślał, że wygrana w trzech setach była potrzebna zespołowi ze względu na poprzednią potyczkę, która rozstrzygnęła się po tie-breaku.

Kinga Popiołek

Mariusz Wlazły (kapitan Skry): Jestem bardzo zadowolony z tej wygranej, zwłaszcza że mecz z Paykanem był bardzo długi i wymagający. Była to jednak ryzykowna gra z naszej strony - tak dzieje się zazwyczaj wtedy, kiedy ma się świadomość bycia lepszą drużyną. Występuje wtedy tendencja do niedoceniania przeciwnika. W pierwszych dwóch setach rywal trzymał się blisko nas, ale w ostatnim udało nam się załapać najlepszy rytm.

Jacek Nawrocki (trener Skry): Cieszy mnie ten wynik, bowiem chcieliśmy się zakwalifikować bezpośrednio do półfinałów. Mogłem dać szansę gry zawodnikom, którzy nie zawsze pojawiają się w wyjściowym składzie, więc to również mnie cieszy.

Said Al-Jumani (kapitan Al-Arabi): Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będzie to ciężki mecz przeciwko silnemu rywalowi. Jednak w pierwszym i drugim secie graliśmy całkiem dobrze, co pozwalało nam na trzymanie się blisko przeciwnika.

Adel Mehmed (trener Al-Arabi): Polska drużyna należy do światowej elity, a my mieliśmy bardzo trudne zadanie przed sobą. Christian Pampel pomógł nam swoją zagrywką, ale to nie wystarczyło.