Liga Mistrzyń grupa E: Wreszcie pewna wygrana Scavolini

Włoskiemu Scavolini Pesaro do tej pory nie szło w Lidze Mistrzyń. W środę ekipa z Półwyspu Apenińskiego wreszcie odniosła przekonywujące zwycięstwo, pokonując we własnej hali 3:0 Dynamo Bukareszt. W czwartek w grupie E BKS Aluprof zmierzy się z liderującą w tabeli Rabitą Baku.

Ag Sta
Ag Sta

Po dwóch spotkaniach fazy grupowej Ligi Mistrzyń Scavolini miało na swoim koncie zaledwie dwa punkty, wywalczone po wygranym tie-breaku z Aluprofem BKS Bielsko-Biała. W drugiej kolejce ekipa z Włoch przegrała bowiem z Rabitą Baku. Dopiero w trzeciej rundzie spotkań Scavolini udało się wreszcie odnieść zdecydowane zwycięstwo.

Chociaż wynik 3:0 może sugerować coś innego, potyczka z najsłabszym w grupie E Dynamem Bukareszt nie była "spacerkiem". W pierwszym secie Scavolini długo przeważało tylko 1-2 punktami i odskoczyło dopiero w końcówce, na 21:17. W drugiej odsłonie spotkania początkowo karty rozdawała drużyna przyjezdna, która prowadziła 8:5i 16:14. Podobnie jednak jak w secie pierwszym udany finisz zapewnił ekipie z Pesaro zwycięstwo. Trzeci set był siatkarskim nokautem. Scavolini prowadziło zdecydowanie od początku do końca. W pewnym momencie przeważało 21:12, a ostatecznie wygrało partię do 15.

Scavolini Pesaro - Dynamo Romprest Bukareszt 3:0 (25:22, 25:19, 25:15)