W Olsztynie wybrano siatkarzy i trenera 60-lecia AZS-u

AZS Olsztyn to jeden z najznamienitszych klubów na siatkarskiej mapie polskiej. Tradycja popularyzacji sportu wśród akademickiej młodzieży, bogaty dorobek medalowy, wychowywanie kolejnych siatkarskich pokoleń... - Olsztyn na siatkarskiej mapie Polski jest swego rodzaju "arystokratą" - mówi trener Mariusz Sordyl i chyba nie ma potrzeby z tym stwierdzeniem polemizować. W trakcie pierwszego dnia Międzynarodowego Memoriału prof. Wawrzyczka ogłoszono wyniki plebiscytu na trenera i szóstkę 60-lecia AZS-u.

Edyta Gwóźdź
Edyta Gwóźdź

W piątek w hali Urania spotkało się wielu byłych zawodników i trenerów AZS-u Olsztyn. Tych starszych, jak Ireneusz Nalazek i tych, którzy swoje kariery zakończyli całkiem niedawno, jak choćby Paweł Kuciński. Zjawili się, żeby wspólnie celebrować 60 lat istnienia AZS-u.

A rzeczywiście jest co. W końcu AZS to pięciokrotny mistrz Polski, ośmiokrotny wicemistrz, dziewięciokrotny brązowy medalista oraz siedmiokrotny zdobywca Pucharu Polski. I oczywiście dostarczyciel wielu zawodników dla reprezentacji Polski.

Kibice przez cały wrzesień mogli głosować w Plebiscycie na Trenera i Siatkarzy 60-lecia. Wyniki plebiscytu ogłoszono w piątek podczas Memoriału prof. Wiktora Wawrzyczka, wręczając wyróżnionym pamiątkowe nagrody. Wśród zawodników zwyciężył Mirosław Rybaczewski, również obecny na hali.

Oto pierwsza szóstka wybrana przez kibiców:

1. Mirosław Rybaczewski
2. Mariusz Sordyl
3. Zbigniew Lubiejewski
4. Paweł Zagumny
5. Henryk Zdziarski
6. Leszek Urbanowicz

Trenerem 60-lecia został Leszek Dorosz, który pracował z zespołem w latach 60-tych i 70-tych, najpierw awansując z nim do coraz wyższych klas rozgrywkowych, a potem zdobywając kolejne trofea w ekstraklasie.

A już w sobotę i niedzielę kolejne mecze Międzynarodowego Memoriału prof. Wiktora Wawrzyczka. Turniej z Olsztyna przenosi się kolejno do Iławy i Ostródy.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×