Drugie pewne zwycięstwo Stali - relacja z meczu Stal Mielec - Gedania Żukowo

Stal Mielec pokonała Gedanię Żukowo 3:0. Sylwia Wojcieska okazała się najlepszą zawodniczką tego spotkania. Środkowa Stali zdobyła aż 11 punktów, tyle samo co Agata Wilk, która jest przyjmującą. Mielczanki potrzebują jeszcze tylko i aż dwóch zwycięstw by zagrać o utrzymanie w barażach z przegranym finału play-off w I lidze kobiet. Natomiast Gedania, jeżeli nie poprawi swojej gry, po tej rywalizacji spadnie z ligi.

Łukasz Płócienniczak

Zawodniczki Gedanii Żukowo przegrały pierwszy pojedynek o utrzymanie. Rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw, zatem jeszcze nic nie jest stracone. Ostatnia drużyna rundy zasadniczej z pewnością chciała odwrócić losy i doprowadzić do wyrównania. Początek spotkania był bardzo wyrównany. W porównaniu do pierwszego meczu gospodynie miały większy kłopot by wyjść na prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły tylko jednym punktem, na drugiej dwoma. Dopiero w końcowej fazie seta przyjezdne trochę się pogubiły, to spowodowało, że mielczanki coraz bardziej odskakiwały Gedanii. Stal wygrała tą partię pięciopunktową przewagą (25:20).

Taki rozwój sytuacji w pierwszej odsłonie zupełnie rozbił drużynę gości. Gospodynie były skoncentrowane i wykorzystywały każdy błąd przeciwniczek. Pierwszych pięć akcji zakończyły punktem (5:0). Później ich przewaga sukcesywnie rosła. Na drugiej przerwie technicznej wynosiła aż dziesięć oczek. Było już jasne, że nic złego Stali przytrafić się już nie może. Miejscowe kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i grały punkt za punkt. Set zakończył się przy stanie 25:16.

W trzeciej partii niewiele się zmieniło w poczynaniach przyjezdnych. Dalej były wyraźnie gorsze od rywalek. Nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Od samego początku mielczanki budowały przewagę, która pozwoliła im być spokojnym o wynik całego spotkania. Przy stanie 12:6 liczyła ona sześć oczek, później nieco zmalała do czterech punktów (16:12). Jednak Gedania nie potrafiła wykorzystać szansy na odrobienie strat. Ostatecznie przegrały do 19 i w całym meczu 0:3. Stal Mielec prowadzi w play-out, gdzie rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw, już 2:0.

Stal Mielec - Gedania Żukowo 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

Stal Mielec: Marlena Mieszała, Magdalena Piątek, Dorota Wilk, Sylwia Wojcieska, Dorota Ściurka, Agata Wilk, Agata Durajczyk (libero) oraz Iwona Niedźwiecka, Adrianna Szady, Anita Kwiatkowska, Marta Łukaszewska, Justyna Ordak.

Gedania Żukowo: Justyna Sachmacińska, Małgorzata Łysiak, Natalia Kurnikowska, Aleksandra Szymańska, Małgorzata Plebanek, Małgorzata Jaromin, Marta Siwka (libero) oraz Aleksandra Pasznik, Anna Łozowska, Joanna Kocemba.

Sędziowie: Bogdan Nowak (pierwszy) oraz Marek Lagierski (drugi).

MVP: Sylwia Wojcieska.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Stali Mielec.